HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 23 Kasım 2017

İtalyan Sanatçılar Onuncu Yıl Onuruna Konser Verdi

Magazinizmir
İzmir İtalya Konsolosluğu çalışanı sanatçı Livio Angelisanti ile İstanbul Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Paolo Villa, sanatta onuncu yılını özel konserle kutladı.

Kültürpark İzmir Sanat'ta gerçekleştirilen konseri, İzmirli yaklaşık 250 müziksever izleme fırsatı buldu. Maestro Paolo Villa ile on yıl önce tanıştıklarını, bu süre boyunca Türkiye ve İtalya'da konserler verdiklerini söyleyen Livio Angelisanti, "Müzik hayatımızın onuncu yılını böyle bir konserle kutlamak istedik. İkimizin de eşit katkısı oldu. Kültür faaliyetlerinin yanı sıra bağış konserleri de veriyorum. Yakın geçmişte Akdeniz Anemisi ve Lösemili çocuklar için bağış konserleri düzenledim. Yaşlılar, hasta bakım evleri için de Türkiye ve İtalya'da konserler verdim. Sesim elverdiği müddetçe sahneye çıkmaya devam edeceğim" dedi.

Yaklaşık 25 yıldır sahneye çıkan Livio Angelisanti, Paolo Villa'nin piyano ile eşlik ettiği konserde İtalyan, Fransız ve İspanyol operalardan seçme aryalar seslendirdi. Ayrıca sanatçı Angelisanti, programda yer almayan, önümüzdeki yıl ölümünün 150. yılında anılacak olan ünlü İtalyan Besteci Gioacchino Rossini'nin İtalyan halk ezgisi Tarantella'yı seslendirdi.

Livio Angelisanti ile on sene önce tanıştıklarını söyleyen İtalyan sanatçı Paolo Villa ise büyük heyecan duyduğunu, 2005 yılında İzmir'e geldiğini, 2.5 yıl İzmir Devlet Opera ve Balesi'nde görev aldığını, ardından İstanbul Devlet Opera ve Balesi'ne geçtiğini, ifade ederek, "İstanbul'da olduğum için daha az bir araya geliyoruz. İzmir'de sahneye çıkmak çok güzel, İzmir seyircisini çok sıcak buluyorum. İnşallah başka projelerle çalışmalara devam edebiliriz" dedi. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN