Hülya Koçyiğit, EgeArt'ın Sanat Elçisi Oldu

Uluslararası EgeArt Sanat Günleri’ne katılarak ödül alan Hülya Koçyiğit, EgeArt Bilim ve Düzenleme Kurulu tarafından EgeArt sanat elçisi olarak seçildi.Ege Üniversitesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen EgeArt Sanat Günleri kapsamındaki açılış törenine katılarak Türk sinemasına ulusal ve uluslararası alanda yaptığı katkılardan dolayı onur ödülü de alan, usta oyuncu Hülya Koçyiğit, EgeArt bilim ve düzenleme kurulu tarafından kendisine verilen EgeArt sanat elçisi ünvanını seve seve kabul ettiğini söyledi.

Koçyiğit, sanatı kitlelere duyurmak için elinden geleni yaptığını vurguladı. Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakülesi Dekan Vekili Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, Hülya Koçyiğit’in EgeArt Sanat Günleri'ne büyük destek verdiğini ve her platformda Ege Üniversitesi'nde yapılan etkinliklerden bahsettiğini anlattı.

Gültekin, usta oyuncuya İstanbul’da sanat elçisi beratı sunacaklarını kaydetti. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Uluslararası EgeArt Sanat Günleri, Hülya Koçyiğit, EgeArt Bilim ve Düzenleme Kurulu, EgeArt Sanat İzmir, Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, izmir etkinlikleri, izmir cemiyet hayatı