HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 29 Temmuz 2016

Havajet Öğrencilerine Malta'da Dil Okulu

Magazinizmir
Menemen'de hizmet veren Özel Havajet Lisesi'nin öğrencileri, toplam 3 hafta sürecek İngilizce dil eğitimi ve uçuş okulu için Malta'ya gitti.

Yabancı dil bilgisinin havacılık sektörü için olmazsa olmaz nitelik taşıdığını belirten Özel Havajet Lisesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Çelebi, Malta'daki eğitimle, öğrencilerin pratik yapma şansına kavuştuklarını söyledi.

Sektöre kalifiyeli eleman yetiştirmek adına eğitimde farklı yaklaşımlar uyguladıklarını kaydeden Çelebi, "Donanımlı bir mezunun sektörde iş bulması kolaydır. Yalnızca Türkiye'de değil, yurtdışında çalışma imkanına da sahiptir. Bu nedenle uluslararası havacılık dili olan İngilizce'yi iyi seviyede bilmek gerekiyor. Okulumuzdaki yabancı dil eğitiminin yanı sıra; Malta'daki yabancı dil okuluyla da bunu pekiştirmek istedik. Öğrencilerimiz Malta'da hem yabancı dil öğrenecekler; hem de oradaki uçuş okulunda bilgilerini uygulamaya dökme şansını bulacaklar. Temmuz ve Ağustos ayında toplam 3 grup göndereceğiz" diye konuştu.

Türkiye'nin Teknik Elemana İhtiyacı Var

Türkiye'de meslek liselerinin daha fazla önemsenmesi gerektiğine dikkat çeken Mehmet Çelebi, şunları söyledi: “Meslek liseleri ülkemizde sanki son çare olarak görülüyor. Halbuki, ülkemizin doktora, mühendise olan ihtiyacı kadar yetişmiş teknik elemana da ihtiyacı var. Ülke olarak en büyük sermayemiz genç nüfusumuz. Eğer iyi bir eğitim vermezseniz ve bir hedef belirlemezseniz diplomalı işsizler ordusu oluşturursunuz. Bunun için meslek liseleri ayrı bir değer taşıyor. Türkiye havacılık alanında önemli bir konumda. Türk Hava Yolları uluslararası arenada en iyi 10 havayolu şirketi arasında gösteriliyor. Türkiye jeopolitik konumu itibarıyla da ulaşım anlamında önem taşıyor"


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN