HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 17 Kasım 2016

Girişimcinin Gözdesi Barçın Spor

Magazinizmir
Spor giyim sektöründe Türkiye genelindeki 34 mağazası ve e-ticaret sitesi ile tüketicinin gözdesi olan Barçın Spor, franchising modeliyle de girişimcilerin ilgi odağı oldu.

 5 yıl önce Barçın Spor’un ilk franchising mağazasını Bergama’da açan Selda Sağlam, yaptığı yatırımın kısa sürede dönüş sağlamasından memnun olduğunu ve önümüzdeki süreçte bir mağaza daha açmayı düşündüğünü söyledi.

Türkiye genelinde 3’ü girişimciler tarafından açılan franchise mağazası olmak üzere 34 mağaza ile hizmet veren Barçın Spor, dünya markalarını tüketiciyle en uygun koşullarda buluşturmaya devam ediyor. 2011 yılında ilk franchise mağazasını Bergama’da açan Selda Sağlam ise hem Bergamalılar’ın gösterdiği ilgiden hem de yatırımının kısa sürede geri dönmesinden oldukça memnun olduğunu söyledi. Daha önce hiç ticaret deneyimi olmayan Sağlam, Barçın Spor’un franchising vermeye başlamasıyla gözü kapalı bu işe girdiğini dile getirerek, "Aileme ait nakliye kamyonlarını satarak Barçın Spor Bergama mağazasını açtım. Daha önce hiç ticaretle uğraşmamıştım. Bildiğim ve güvendiğim bir marka olduğu için ilk iş deneyimi için Barçın’ı tercih ettim. Bu kararımın ne kadar doğru olduğunu zaman içinde gördüm" dedi.

Bergamalıların Barçın Spor’a son derece güvendiklerinin altını çizen Sağlam, "Barçın, üst düzey müşteri memnuniyeti anlayışı ile herkesin güvenini kazanmış durumda. Yeniden bir tanıtım çalışması yapmanıza gerek kalmıyor. Yaptığınız yatırım kısa sürede geri dönüyor. Önümüzdeki süreçte bir mağaza daha açmayı düşünüyorum" diye konuştu.

Barçın Spor mağazası açmanın son derece akıllıca bir yatırım olduğunu vurgulayan Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü; "Barçın, isim hakkını verip sonra geri çekilen bir sistem sunmuyor. Her zaman girişimcinin yanında. Kendi mağazaları gibi ilgi gösteriyorlar. Ben hiç ticareti bilmeden bu işe girmeme rağmen bugün oldukça başarılı işler yapabiliyorsam bu Barçın Spor yönetiminin ve personelinin desteği sayesindedir. Kendi işini kurmak isteyen girişimcinin tercih edebileceği en iyi markalardan birinin Barçın Spor olduğunu düşünüyorum."

FACEBOOK İLE BAĞLAN