HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 7 Ekim 2016

Gezici Çocuk Dünyası Tır'ı Şimdide Tire'de

Magazinizmir
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin okul öncesi çocukların eğitim alması için kurduğu "Gezici Çocuk Dünyası" tırı, şimdi de Tire'de hizmet veriyor.

Gittiği yerlerde büyük ilgi gören özel olarak tasarlanmış eğitim aracı bugüne dek Beydağ, Kiraz, Bayındır ve Bayraklı'da çocuklara okul öncesi eğitimi verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin okul öncesi çocuklara yönelik eğitim projesi kapsamında hizmete giren "Gezici Çocuk Dünyası" tırı, bu kez Tire’ye park etti. Gökçen İlköğretim Okulu’na getirilen taşınabilir eğitim modülü, okul öncesi çağdaki çocuklara eğitim vermeye başladı.

Okul Öncesi Eğitim Açığı Kapatılıyor

Sekiz hafta sürecek okul öncesi eğitimi ile eş zamanlı olarak velilere yönelik "Toplumsal Cinsiyet", "Çocuk Gelişimi", "Çocuk Yetiştirme Tutumları" ve "Aile İçi İletişim" başlıklı eğitim çalışmaları yapılacak. Gezici Çocuk Dünyası Projesi ile okul öncesi eğitime erişimi kısıtlı bölgelerde 3-5 yaş arası çocuklara ücretsiz, nitelikli ve yenilikçi okul öncesi eğitim hizmeti verilmesi amaçlanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılı Nisan ayından günümüze kadar Beydağ, Kiraz, Bayındır ve Bayraklı ilçelerine giderek buralarda çocuklara okul öncesi eğitimi verdi. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN