HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 30 Nisan 2018

Geleneklerin İzinde İzmir'in Meddahları Yarıştı

Magazinizmir
İTÜ Geliştirme Vakfı Özel İzmir Okulları'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Liseler Arası Meddahlık Yarışması” yoğun ilgi gördü.

Geleneksel Türk kültürünü yaşatmak ve Türk Tiyatrosuna destek vermek amacıyla İTÜ yerleşkesinde düzenlenen “Liseler Arası Meddahlık Yarışması” farklı okullardan pek çok öğrenciye kapılarını açtı.

Yarışmada yaptıkları taklitler ve anlattıkları esprili hikayelerle katılımcılara keyifli anlar yaşatan öğrenciler; başarılı performanslarıyla beğeni topladı.

Türk kültürünün zenginliğinin en güzel örneklerinden olan Meddahlık geleneğini yaşatmak için bu etkinliği gerçekleştirdiklerini ve yarışmayı gelecek yıllara da taşıyacaklarını belirtenİTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okulları’nın Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Esra Sandalcı Adam, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Yarışmada, Özel Zübeyde Hanım Anadolu Lisesi öğrencisi Ayça Özvardar üçüncü, Özel İzmir Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ata Türkşen ikinci ve İzmir Anadolu Lisesi öğrencisi Burak Cankuran birinciliği elde etti.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN