Geleceğe Parlak Bir Bakış

Okul öncesi eğitim kurumlarını tek bir çatı altında toplamayı ve kültürel anlamda dayanışma sağlamayı amaçlayan Okul Öncesi Birliği Derneği, ilk etkinliğini Ekin Koleji işbirliği ile düzenledi.Okul Öncesi Birliği Derneği, ülkemizdeki okul öncesi eğitim kurumlarını tek bir çatı altında toplayıp yurt içi ve yurt dışındaki kurumlar arasında sosyal, mesleki, bilimsel ve kültürel anlamda dayanışma sağlamak amacıyla kuruldu. İlk etkinliği 1. Geleneksel Satranç Şenliğini Ekin Koleji işbirliğinde gerçekleştiren Okul Öncesi Birliği Derneği henüz çok yeni olmasına rağmen sergilediği performansla göz doldurdu. Okul Öncesi Birliği Derneği ve Ekin Koleji işbirliğinde organize edilen satranç şenliğinin önemine değinen Ekin Koleji Ataşehir Kampüsü Okul Müdürü Gamze İnce, satrancın düşünen, sorgulayan ve strateji geliştiren çocuklar için çok önemli bir strateji oyunu olduğunu söyledi.

Okul Öncesi Birliği Derneği Başkanı Dilek Soylu başarılı bir etkinlik düzenlediklerini belirterek “Okul Öncesi Birliğini her türlü paylaşımı gerçekleştirebileceğimiz bir platform oluşturabilmek amacıyla kurduk. İlk etkinliğimizi Ekin Koleji ile gerçekleştirdik. Sizlerin katılımıylada son derece mutluluk duyduk” dedi. Ortak projelerde buluşmaktan çok mutlu olduğunu dile getiren Çiğli Kaymakamı Mustafa Arı ise “Sayısal zekaları ile ilgili sıkıntı yaşamak istemiyorsanız çocuklarınıza 13-14 yaşlarına kadar kesintisiz satranç oynatın. İleride çok faydasını göreceksiniz, satranç oynayan çocuklar sosyal ve kültürel olarak gelişimlerini tamamlayıp analitik düşünme becerisi oluşturuyor” açıklamasında bulundu. Okul Öncesi Birliği Derneği ve Ekin Koleji’nin başarılı bir buluşmaya imza attığı şenliğe Çiğli Kaymakamı Mustafa Arı, Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Uğurlu, Anaokulları ve velilerin yanı sıra 9 anaokulundan 60 öğrenci katıldı.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Gelecek, Parlak, Bakış, Okul öncesi eğitim, kurum, yurt içi, yurt dışı, sosyal, mesleki, bilimsel, kültürel, dayanışma, Geleneksel, Satranç, Ekin Koleji, Ataşehir Kampüsü, Gamze İnce, Dilek Soylu, platform, Çiğli, Mustafa Arı, analitik, Mesut Uğurlu, Anaokulu