HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 14 Kasım 2016

Gaziemir Rotary Kulübün'den Velilere "Atatürk ve Cumhuriyet" Konulu Seminer

Magazinizmir
Gaziemir Rotary Kulübü Toplum Birliği Okulu olan Karabağlar Remzi Oğuz Arık İlkokulu Velilerine "Atatürk ve Cumhuriyet" konulu seminer düzenledi.

Atatürk haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikte 50 veliye Cumhuriyet’in kuruluş dönemi anlatıldı.

Rotary’nin bu yıl ki teması "Cumhuriyet kazanımları ve Atatürk" olması ve 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında yaklaşık 1 saat süren seminer Komite Başkanı Bahar Yorgancıoğlu tarafından verildi. Yapılan sunumda slayt gösterisi eşliğinde, Cumhuriyet'in kurulmadan önceki ilk başlangıç dönemi, Cumhuriyet'in nasıl ilan edildiği, o dönem ülkemizin içinde bulunduğu durum ile Atatürk'ün ülkenin bu zor durumunda küllerinden doğan bir ülke yaratarak Cumhuriyet'i ilan etmesi, Cumhuriyet devrimleri ve ülkenin bugünlere gelmesi anlatıldı. Projenin devamında bu semineri bütün okul öğrencilerine vermeyi planladıklarını dile getiren Gaziemir Rotary Kulübü Başkanı Demet Özkeleş, katılan tüm velilere ve bölge görevlilerine teşekkür etti.

Rotary’nin dönem temasını çeşitli etkinliklerle işlemeye devam edeceklerini söyleyen Rotary 2440. Bölge Başkanı İsmail Rodoplu ise katılımcılara Türk Bayrağı verozeti ile birlikte Atatürk'ü anlatan bir kitap hediye etti.

 

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN