HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 18 Kasım 2016

Garajda Hayaller Gerçeğe Dönüşecek!

Magazinizmir
Öğrencilerini çağın gereklerine uygun olarak teknolojik donanımla geleceğe hazırlayan Özel İzmir Amerikan Koleji’nde uluslararası standartlarda bir inovasyon merkezi kuruldu.

ACI Garage İnovasyon Merkezi’nin Açılış Töreni’ne okulun öğrencileri, öğretmenleri, velileri, mezunları, Sağlık ve Eğitim Vakfı yöneticileri, kardeş okul müdürleri, İzmir'in birçok üniversitesinden gelen akademisyenler ve bilişim dünyasından önemli isimler katıldı.

"Büyük Fikirler Garajlarda Doğmuştur"

İzmir Amerikan Koleji’nde (ACI) Amazon, Apple, Google, HP gibi birçok dünya devi teknoloji markasının garajlarda ortaya çıkmasından ilham alınarak isimlendirilen, ‘ACI Garage’ kuruldu. Teknoloji laboratuvarlarında öğrenciler; teknoloji tüketicisi olmak yerine, hayallerini tasarlıyor, kodluyor, Motion Capture, Green Box gibi ekipmanları kullanarak geliştiriyor, 3D printerlarla basıyor, kendi filmlerini çekiyor, Tübitak Proje Yarışmaları’na hazırlanıyor, IB deneylerini gerçekleştiriyor ve böylece geleceğin üretimine daha lise yıllarından katkıda bulunmaya başlıyorlar.

Üniversitelerin teknoloji parklarının liseye uyarlandığı ACI Garage’da; öğrenciler böylece hem ders içi, hem de ders dışı zamanlarda deneyler yapıp öğrenebilecekleri ve hayal ettiklerini ortaya koyabilmek için çalışabilecekleri bir teknoloji laboratuvarına sahip oldular.

Molekül Modelleri Tasarlıyorlar

ACI Garage adeta bir inovasyon merkezi görevi yapıyor. Kodlama öğrencileri, 3D yazıcı ile tasarımlar ve geometrik modeller oluşturan matematik dersi öğrencileri, atom ve molekül modelleri tasarlayan fen bilimleri öğrencileri, içerik ve program üreten okul içi radyo ve televizyon kulüpleri; ACI Garage’da hayallerini gerçeğe dönüştürmek için hummalı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

ACI Bilişim Teknolojileri Müdürü Serpil Bahşişoğlu, "Gelecek planlarımızda ACI Garage’ı sabah erken saatlerden, akşam saatlerine kadar açık tutmak ve öğrencilerin kendilerini daha rahat hissettikleri saatlerde grup olarak çalışmalarını sağlamak da bulunuyor. Garage’ın kullanıcı kitlesini hem öğrenmek isteyen, hem de üretirken tecrübesini paylaşmak isteyen herkes olarak belirledik. ACI öğrencileri, öğretmenleri ve velileri de dahil olmak üzere bu alanda çalışmalar yapmayı amaçlıyoruz. Özellikle öğrencilerimizin velisiyle beraber oturup, projeler geliştirmesi en büyük hayallerimiz arasında. Üniversitelerle de ortak projeler yapmayı tasarlıyoruz. Garajın kapıları öğrenmek isteyen ve hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen tüm paydaşlara açık" dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN