HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 25 Nisan 2017

Egebeta İş İnsanlarını Ayrılık'ta Buluşturdu

Magazinizmir
İzmir'de sanata ve sanatçıya verdiği desteklerle gündeme gelen Egebeta, anlamlı bir sanatsal etkinliğe daha imza attı. Egebeta, Atatürk Kültür Merkezi'nde sahnelenen 'Ayrılık' isimli tiyatro oyununda İzmir iş dünyasını bir araya getirdi.

Ayrılmış bir çiftin bir yıl aradan sonra bir araya gelmesiyle giriştikleri evlilik ve ayrılık süreçlerini ironik ve gülmeceyle yüklü bir sorgulamayla ele alan Ayrılık oyunu, kadın-erkek ilişkilerinde çok sıradan olanın içindeki tuhaflığa büyüteç tutuyor ve izleyiciye bu mizah büyütecinden kendi hayatını gözleme imkanı veriyor. Oyun, Sevinç Erbulak ve Fırat Tanış’ın görkemli oyunculuğuyla bir komedi fırtınasına dönüştü.

Behiç Ak'ın kaleme aldığı, Semih Çelenk'in yönettiği ve İstanbul Tiyatro Evi'nin sahnelediği tek perdelik "Ayrılık" oyununda, Fırat Tanış ve Sevinç Erbulak sergiledikleri performansla İzmirliler'den büyük alkış aldı.

Sanat ve Sanatçının Yanındayız

Ayrılık oyunu ve düzenledikleri organizasyonla ilgili konuşan Egebeta Yönetim Kurulu Başkanı Gafur Alişer, "Toplum olarak gülmeye, eğlenmeye ve sanatın iyileştirici gücüne her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Oyunumuzun adı ayrılık ama hepimizi birleştiren sanatsal bir gücü mevcut. Biz de bu tebessüm dolu oyunda herkesin tebessüm edeceği bir ortam yaratmak istedik. Egebeta olarak sanata her zaman destek ve önem veriyoruz. Sanatçıların kolay yetişmediğini ve ülkemiz için önemini biliyoruz. Bu akşam Alişer ailesi, Egebeta ailesi, Batüder ailesi ve sosyal medya üzerinde bir araya geldiğimiz "Hayata küçük bir tebessüm grubu" ailesi ile buradayız ve her zaman sanatla sanatçının yanında olacağız" ifadesini kullandı.

Oyunun ardından sahnede sanatçıları kutlayan Gafur Alişer, Fırat Tanış ve Sevinç Erbulak'a tüm İzmir adına teşekkür ederek çiçek verdi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN