HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 20 Nisan 2018

Dünyaca Ünlü Dj'ler İstanbul'da

Magazinizmir
İspanya’nın en heyecan verici yeteneklerinden Pablo Bolivar; İstanbul’un yeni festival deneyimi Big Burn İstanbul kapsamında uzun bir aradan sonra ilk kez Klein’da!

3 günlük tatilin ilk akşamında İstanbul’da kalanlara iyi ki buradayım diyecekleri bir önerimiz var: 20 Nisan gecesi Klein kabininden esecek sıcak İspanyol rüzgarları İstanbullu elektronik müzikseverleri saracak ve farklı bir deneyim yaşatacak.

Seksenlerin başında doğan Pablo Bolivar müzik kariyerine doğduğu şehir Barcelona’da ses mühendisliği eğitimiyle başladı. Bu kadar başarılı olacağını o zaman tahmin edebilir miydi bilinmiyor ama çok çalışkan olduğu kesin! Kariyerine genel olarak bakıldığında: "Seven Villas Music" kurucusu, "Avantroots Records"un ortağı ve "Pulshar" grubunun iki üyesinden biri gibi büyük harflerle yazılmış başarıları rahatlıkla görülebiliyor.

Sadece kendi müziğini yapmakla kalmayıp aynı zamanda ses mühendisi kimliğiyle farklı sanatçıların kayıtlarına da etiketini basıyor.
Fakat bizim konumuz tüm bu yeteneklerinin yanında DJ kabinindeki performansları ile de İspanya’nın en başarılı yeteneklerinden olan Pablo Bolivar’ın DJ kimliği. Pablo, DJ kabinine geçtiğinde titizlikle hazırladığı techno parçalarla deyim yerindeyse dinleyenlerini mest ediyor. Sadece kendi müzikleri ile değil; modern elektronik müziğin fanı olduğu Move D, Soulphiction, I:Cube and Vakula gibi isimleri de çalma listesine katarak performansını zenginleştiriyor. Pablo Bolivar uzmanlığı ile harmanlanan melodik, hipnotik, ilgi uyandıran seslerin katıldığı setleri dinleyenleri farklı atmosferlere götürüyor. Başka bir yere gitmediyseniz 20 Nisan gecesi Big Burn Nights için Klein’a bekleniyorsunuz.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN