HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 1 Haziran 2018

Denizin Altında Atatürk Resmi Çizdi

Magazinizmir
Zeytinli Köşk Uluslararası Sanat Festivali için İzmir’e gelen 14’ü yabancı 29 ressam, tekneyle Urla Pınarlı Adası’na açıldı.

Bazı ressamlar yelkenlinin güvertesinde eşsiz manzaryı resmederken, festivali düzenleyen Ressam Turgut Kahraman'da denizen altında Atatürk resmi çizdi.

Bu yıl ilki düzenlenen Zeytinli Köşk Uluslararası Sanat Festivali, farklı etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 26 Nisan-6 Mayıs tarihlerinde düzenlenen 'Tarihe Dokunanlar' temalı sanat organizasyonu için İzmir’e gelen 14’ü yabancı 29 ressam; sanat, tarih ve sporla iç içe bir festivalin konuğu oldu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbeycan, Hırvatisyan, Letonya, Bulgaristan, Filistin, Hindistan, Almanya ve Türkiye’den katılan sanatçılar, festivalin ilk günü İzmir’in tarihi mekanlarını gezerken, ikinci gün de Selçuk ilçesinde bulunan dünyaca ünlü Efes Antik Kenti’ni ziyaret etti ve tarihle iç içe bir ortamda resimlerini çizdi.

Sanatçıların bir sonraki durağı ise Urla Pınarlı Adası oldu. Urla İskelesi’nden üç yelkenli ile açılan sanatçılar, güvertede muhteşem manzaranın resmini çizdi. Festivali düzenleyen Ressam Turgut Kahraman da, 10 metre derine tüple dalarak deniz altında Atatürk’ü resmetti.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN