HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 6 Şubat 2017

Çin'de Mini Etek Giyen Kadına Ekstra İndirim Yapan Restoran!

Magazinizmir
Çin'de Yang Jia Hot Pot isimli bir restoran mini etek giyen kadınlara %90'a varan indirimler sunuyor. Müşteri trafiğini yükseltmek isteyen restoran bu sayede hem kadınları hem de erkekleri işletmelerine çekmeyi planlıyor.

Restoran çalışanları hemen girişte restorana mini etekle gelen kadınların ölçüsünü alıyor. 

Ve bu ölçümün sonunda da müşterilerine bazı indirimler sunuyor.

İndirimden yararlanmak isteyen kadınlar kelimenin tam anlamıyla izdiham yaratmış.

Bu kampanyayı duyan ve yararlanmak isteyen mini etekli kadınlar restoranın kapısında sıra olmuş durumda. Herbiri etek boyunu ölçtürerek eteğinin kısalığına göre indirimi kapıyor.

%20'den %90'a varan indirim.

Restoran çalışanları ellerinde mezurayla mini etekli kadınların önünde diz çöküyor. Ölçüm diz hizasından başlıyor. Eğer kadının diziyle eteğin başladığı nokta arasındaki mesafe 8 santimse müşteri anında %20 indirimin sahibi oluyor. Eğer bu aralık 33 santime kadar çıkıyorsa hesaba yansıyan indirim %90 oluyor.

Restoran bu kampanyayla kadınlarla birlikte erkekleri de hedef almış.

Hem kadınlar mini etek giyerek indirim kazanacak hem de erkekler mini etekli kadınların bolca bulunduğu restorana gelecek... İşletme sahibi bu kampanyayı düzenlerken iki tarafı da hedef kitlesi olarak belirlemiş.

Kampanyayı beğenenler olduğu gibi seksist bulup tepki verenler de mevcut.

Kampanyadan yararlanmak isteyen kadınlar kadar bu kampanyaya karşı çıkanlar da var. Kampanyayı oldukça seksist bulan bir kesim restoranı protesto etme kararı almış.

FACEBOOK İLE BAĞLAN