HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 3 Ekim 2016

Çeşme'de Briç Şöleni

Magazinizmir
2014 Dünya Briç Şampiyonu Nafiz Zorlu'nun 4 yıl önce ölen takım arkadaşı Salvador Assael’in anısına düzenlediği briç turnuvası Çeşme Boyalık Beach Otel’de gerçekleşti.

4. Kez düzenlenen turnuvaya yaklaşık 300 kişinin katıldığı açıklandı. 5 gün süren turnuva sonucunda ilk beşe giren oyunculara madalya ve kupa verilirken ikili turnuvanın galibi 172.84 puan ile Dilek Yavaş ve Emre Kaya oldu.

"8 Yaşında Oyuncu"

Dünya Briç Şampiyonu Zorlu, turnuvanın en yakın dostu ve takım arkadaşı Salvador Assael’in adına manevi destek geldiği sürece devam edeceğini söyleyerek, ileriki zamanda arkadaşı adına bir briç kamp alanı kurmayı hayal ettiğini de belirtti. İlk üç gün 15 yaş altı 22 kişinin katılımı ile bir oyun gerçekleştiğini dile getiren Zorlu, "En küçük oyuncumuz 8 yaşında idi. Çocuklarımızın Briç oynayarak düşünme ve zihinsel kabiliyetlerini geliştirmesi oldukça önemli. Bu sebeple, turnuvamızda en küçük oyuncumuzu da ağırlamanın mutluluğunu yaşadık" diye konuştu.

Monaco'dan Katıldılar

Turnuvaya, Monaco Briç Milli Takım oyuncusu Tor Helness’in de katıldı. Böyle bir turnuvaya dahil olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden "Helness, umarım her yıl böyle güzel bir etkinlik düzenlenir" dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN