HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 30 Mart 2017

Çamlaraltı, 63 Yıldır Geleceğe Donanımlı Bireyler Yetiştiriyor

Magazinizmir
Çamlaraltı Koleji Genel Müdürü Gülçağ Gençer, sektörde 63 yılı geride bırakmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, başarının uyumlu ekip çalışmasından kaynaklandığını söyledi.

63 yılı geride bırakan nadir eğitim kurumlarından biri olduklarını kaydeden Gençer, Çamlaraltı Koleji'nin yönetiminde aktif görev alan aile fertlerinin tamamının üç kuşaktır eğitimci olduğuna dikkat çekti.

Çamlaraltı Koleji'nin, köklü geçmişi, bilinirliği, kaliteli eğitim anlayışı, akademik ve sosyal alanlarda elde ettiği başarılarıyla bilinçli velilerin tercihi olmayı başardığını vurgulayan Genel Müdür Gülçağ Gençer, "Her öğrencinin bir birey olduğu gerçeğinden yola çıktık. Çamlaraltı Koleji olarak öğrencilerimize, bireysel farklılık ve gelişim özelliklerinin önemsendiği ve kendilerini geliştirme fırsatlarının yaratıldığı kişiye özgü eğitim veriyoruz. 1954 yılında kurulan ve Cumhuriyetçi çağdaş bireyler yetiştirmeyi ilke edinen Çamlaraltı Koleji, 63'üncü yılında, her geçen gün sayısı artan kolejler içinden köklü ve kaliteli eğitim anlayışıyla sıyrılmayı başarıyor" diye konuştu.

Öğrencilerin Geleceği Çamlaraltı'nda Emin Ellerde

Öğrencileri, yetenekli oldukları ve kariyerlerine devam etmek istedikleri alanda temeli sağlam ve donanımlı bilgilerle yetiştirdiklerinin altını çizen Gençer şunları söyledi: "Hem ulusal, hem de uluslararası platformlarda yüksek başarı gösteren Çamlaraltı Koleji öğrencileri, Atatürk ilkelerine bağlı, eleştirel düşünmeyi bilen, sosyal becerilerle donanmış ve etkin iletişim kurabilen, ahlaklı bireyler olarak yollarına devam ediyor. İzmir’de üç yabancı dil öğretiminin zorunlu olduğu tek kurum olan okulumuzda öğrencilerimiz, üç yabancı dil öğrenerek ve uluslararası birçok proje sayesinde farklı kültürleri tanıyarak, farklı bakış açılarının sunduğu zenginlikten faydalanma fırsatı yakalıyor. Bunun yanı sıra; Mind Lab, Speed Stacks gibi dallarda ulusal ve uluslararası karşılaşmalarda farkımızı ortaya koyuyoruz. 63 yıldır olduğu gibi gelecekte de her öğrencimizi yetenekleri, ilgi alanları ve başarısı doğrultusunda en doğru şekilde yönlendirmeyi ve geleceğe hazırlamayı hedefliyoruz" dedi.

Sorumluluğumuzun Bilincindeyiz

Çamlaraltı Koleji'nin, yenilikçi çizgisi ve projeleriyle eğitim yolculuğunu sürdürdüğünü anlatan Gülçağ Gençer, "İzmir’in en eski eğitim kurumlarının başında gelen okulumuz, artan sorumluluğunun bilincinde, deneyimli eğitim kadrosu ve bilinçli veli portföyüyle doğru, başarılı ve Atatürkçü çizgisinden sapmadan yolunda ilerlemeye devam edecek" ifadesini kullandı.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN