HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 8 Mart 2017

Büyükşehir Bekediyespor Yeniden Avrupa'da

Magazinizmir
İzmir Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, 2 sezonluk aradan sonra Euroleague-3 ile yeniden Avrupa’ya açılıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, 10-12 Mart'ta Hollanda'da düzenlenecek Euroleague-3 (Avrupa Ligi) karşılaşmalarında bir üst tura çıkma mücadelesi verecek. Büyükşehir Belediyesi, A grubunda Only Friends (Hollanda), Wiesbaden (Almanya), Dodekanises (Yunanistan) ve LTRSN Lodz (Polonya) ekiplerinin yer aldığı ilk ikiye girmeye çalışacak.

10 Mart Cuma günü saat 15:30'da Yunan ekibi Dodekanises ve 20:00'de ise Hollanda temsilcisi Only Friends ile karşılaşacak mavi-beyazlılar, 11 Mart'ta saat 11:00'de Alman Wiesbaden’in rakibi olacak. Temsilcimiz grubun son maçında ise saat 15:30'da Polonya temsilcisi LTRSN Lodz ile kozlarını paylaşacak.

İzmir Büyükşehir Belediyespor Antrenörü İsmail Kar, iki sezonluk bir aranın ardından tekrar Avrupa sahnesine çıktıklarını belirterek, "İzmir Büyükşehir Belediyespor, tekerlekli sandalye basketbolunda sadece ülkemizde değil, Avrupa’da da tanınan bir marka. Bu sporun Türkiye’de bu kadar popüler hale gelmesinde çok önemli bir misyon edindik ve bunu başarıyla yerine getirdik. Euroleague-3, Avrupa’nın önemli kupalarından biri. Grupta güçlü rakiplerimiz var. Ancak bizim kadromuz da ilk ikiye girecek kadar kaliteli ve deneyimli. Ülkemize bir başarı sevinci daha yaşatmak istiyoruz" dedi. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN