HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 20 Temmuz 2017

Butik Zeytinyağı ÜReticileri Alaçatı'da Buluşuyor

Magazinizmir
İzmir Lezzet Dergisi ve Zeytin Dostu Derneği işbirliği ile 21-22 Temmuz 2017 tarihlerinde saat 18.00-22.00 arasında Alaçatı Köstem Otel’de "Zeytinyağı Buluşması" gerçekleştiriliyor.

Organizasyon kapsamında, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde üretim yapan üreticilerden oluşan “Butik Zeytinyağı Pazarı” kuruluyor. Dr. Dilşen Oktay tarafından gerçekleştirilecek “Zeytinyağı Tadım Atelyesi” ile tüketiciler zeytinyağı konusunda bilinçlendirilecek. Ziyaretçiler, iki gün boyunca Zeytin Dostu Derneği Yarışma Fotoğrafları Sergisini gezebilecekler.

Bir Kitap, Bir Zeytin Fidanı

"Alaçatı Zeytinyağı Buluşması"nda Şair Halim Yazıcı, "Çizme Zeytin"isimli yeni çıkan şiir kitabını imzalayacak. Yazıcı, konuklara aynı zamanda şiir dinletisi de düzenleyecek. Kitabı satın alanlara zeytin fidanı hediye edilecek.

Ölmez Ağaç için dilek tutacağız.
İzmir Lezzet Dergisi Genel Yayın koordinatörü Sibel Önbaş, "bu organizasyon ile zeytine gönül veren küçük üreticileri desteklemek istedik. Kutsal Kitaplarda "Hayat Ağacı" olarak yer alan zeytine saygı için bir araya gelmeyi amaçladık. Konuklarımız Sembolik Zeytin Ağacımıza kurdeleler bağlayarak dilek tutacaklar. Bütün zeytin dostlarını Alaçatı’ya bekliyoruz" dedi.

Katılımınızı bekler, ilgi ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN