HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 13 Eylül 2019

Bioderma’nın Yepyeni Leke Serisi Pigmentbio, Çağla Şikel Moderatörlüğünde Tanıtıldı!

Magazinizmir
Cildin kendisinden aldığı ilhamla, her cildin ihtiyacına yönelik çözümler sunan ve eczacılar ve dermatologlar tarafından en çok önerilen lider dermokozmetik markası Bioderma, leke sorunu yaşayan hassas ciltler için yepyeni “Pigmentbio” serisini Çağla Şıkel moderatörlüğünde 11 Eylül Çarşamba günü Soho House’ta tanıttı.Etkinliğe Arzu Kunt, Emel Yıldırım gibi cemiyet hayatının tanınan yüzleri ve katıldı.

Bioderma ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte katılımcılar, güneş, akne, hamilelik, yaşlılık ve dış etkenler nedeniyle ciltte oluşan lekeler için çözüm sunan Pigmentbio Serisihakkında bilgi edindi. Etkinliğin konuklarından Dermatolog Uzman Dr. Ömür Tekeli, başta güneş olmak üzere genetik, hormanal faktörlerin ve dış etkenlerin leke üzerindeki rolünü anlatırken leke sorunu yaşayan ya da leke oluşma riski olan hassas cilde sahip kişilerin neler yapılması konusunda bilgi verdi.

Lansmanın moderatörlüğünü üstlenen Çağla Şikel ise “Güneşi ve güneşin verdiği enerjiyi çok seviyorum! Yaz mevsimine olan sempatim de belki de bu yüzden. Hepimiz güneşin faydalarını biliyoruz. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak olumlu etkileri var. Ancak yararları etkileri olduğu kadar zararlı etkileri de var maalesef. Doğru bir şekilde cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korunmazsak cildimizde lekelenmeler olabiliyor. Aslında cilt lekelerinin tek nedeni güneşin zararlı ışınları da değil; güneşin yanı sıra akne, hamilelik, yaşlılık, ağda ve lazer gibi dış etkenler nedeniyle de cildimizde farklı tipte ve boyutta lekeler ve kararmalar oluşabiliyor. Yaz mevsimi sona erdiğinde hepimizin ortak konusu cildimizde leke oluştu mu kaygısı oluyor. Bioderma’nın yepyeni Pigmentbio serisinde leke karşıtı yepyeni ve benzersiz bir yaklaşım sunan 5 farklı ürün bulunuyor. Serinin en önemli özelliklerinden biri gündüz – gece eksiksiz bir bakım sunması ve cilt kararmalarına karşı etkili aydınlatıcı etkili özel bir bakım kreminin olması. Yıl boyunca cildi lekenin ana nedenlerinden koruyan eksiksiz bir seri diyebilirim. Benim de güneş koruyucular ve leke oluşumunu önleyen dermokozmetik ürünler yaz – kış fark etmeksizin kullanmayı ihmal etmediğim ürünlerden… Leke eğilimi kendini hemen göstermese de her ciltte olabiliyor bu nedenle cildimi lekeye karşı korumaya özellikle dikkat ediyorum.” dedi.

Keyifli anlara sahne olan lansmanda, katılımcılar Çağla Şikel’le sohbet ederken bakım ritüeli hakkında da konuşmayı ihmal etmedi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN