HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 18 Aralık 2017

Ben Çocuklarına Düşkün Bir Babayım

Magazinizmir
Ünlü popçu Emre Altuğ 5 yıl önce arkadaşlarını ağırlamak için hizmete açtığı Bay Sako restoranı Çeşme Alaçatı’dan sonra İzmir merkeze taşıdı.

Bay Sako’nun ikinci şubesini Karşıyaka Bostanlı’da geçtiğimiz günlerde hizmete açan Altuğ 2018 de İstanbul’a da bir şube planladığını söyledi. Restoranına hayırlısı olsun ziyaretimizde sohbet etme fırsatını bulduğumuz ünlü sanatçı özel hayatına dairde çok özel açıklamalarda bulundu. Babası Tuncer Altuğ ile birlikte görüntülediğimiz Emre Altuğ çocuklarına sevgi göstermeyi babasından öğrendiğini söyledi. Yoğun iş temposunun dışında kalan tüm zamanını çocuklarına ayıran Altuğ ‘’Ben çocuklarıma düşkün bir babayım’’ dedi. Seyahatte olduğu zamanlarda çocuklarını çok özlediğini belirten Altuğ sözlerine şöyle devam etti;

"Ailem yani çocuklarım benim için en ön planda yer alır. Çocuklarım ile ayrımız gayrımız hiç bir zaman olamaz. İstanbul’da olduğumda sürekli olarak çocuklarımla birlikte zaman geçirmeye çalışıyorum. İş nedeniyle seyahate çıktığımda 3-4 gün ayrı kaldığım oluyor bu süre zarfında onları çok özlüyorum. Fakat Allah şu görüntülü telefonu icat edenden razı olsun onun sayesinde uzak kaldığımızda biraz olsun özlem giderebiliyorum ama yakınlarında olmak gibi değil uzakta olduğumda koklayamıyorum.

İyi baba olmak içgüdüsel bir durum, ben iyi bir baba olup olmadığımın farkında değilim ben sadece çocuklarına aşık bir babayım onu biliyorum. Babamdan da bunu gördüm. Her ne kadar onlar bize göre farklı jenerasyon da olsalar bizim kadar sevgilerini belli etmemiş bile olsalar benim babam farklıydı. Babamla benim aramda çok farklı bir diyalog yakın bir ilişki vardı. İnanın bana bu nedenle bir an olsun babamın bana olan sevgisinden şüphe etmedim. Dolayısıyla ben babamdan galiba sevgi göstermeyi sevgisini belli etmeyi öğrenmişim. Birde bizim kuşak sanırım sevgi ve ilgisini daha fazla belli eden bir kuşak o nedenle ben çocuklarıma düşkün bir babayım.

Ailem annem rahmetli olana kadar 17 sene çeşmede yaşadı, rahmetli annemi de zaten oraya defnettik. 2000 yılıydı babamla annem bana ‘’biz İstanbul’dan gitmek istiyoruz nereye gidelim ‘’ dediklerinde; çeşmeye giderseniz beni daha çok görürsünüz demiştim; o zamandan beri ailem çeşmede yaşıyor annemin vefatından sonra babam orada yaşamaya devam etmek istedi. Aralarında muhteşem bir bağ vardı, bir birlerine çok düşkünlerdi. 54 yıl süren bir birliktelik, dile kolay…

 

 

Haber ve Fotoğraf: Mesut Varlık
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN