HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 11 Ağustos 2017

Alaçatı'nın Rüzgarı Bu Yıl da Koruncuklar İçin Esecek

Magazinizmir
Dünyanın önde gelen sörf merkezlerinden Alaçatı’da sörfler Koruncuklar için yarışıyor.

Çeşme Alaçatı’da bu yıl ikincisi düzenlenen Koruncuk Sörf Festivali’nde rüzgar Koruncukköyü’nde yaşayacak minikler için esecek.

Alaçatı’da Anlamlı Festival

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı yararına her yıl düzenlenmesi planlanan ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Koruncuk Sörf Festivali, hakkında bilgi vermek üzere Alaçatı Kapari otelde bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Koruncuk Vakfı İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Işıl Nişli, festivalin ana sponsor Egemedya başkanı Hasan Ege Tütüncüoğlu ile yarışmanın ev sahibi Çağla Kubat katıldı.12 – 13 Ağustos tarihlerinde, 10:00 – 20:00 saatleri arasında, Çağla Kubat Alaçatı Windsurf Akademy’de gerçekleşecek olanFestival Etkinliğe kayıt tarihi için son gün: 11 Ağustos Cuma, 16:00. Olarak bildirildi.

Gençleri spora özendirmenin yanı sıra sosyal sorumluluk duygularını da geliştirmek için düzenlenen festival, Eylül ayında açılması planlanan Türkiye’nin ikinci Çocukköyü 'Urla Koruncukköy'e katkı sağlayacak. Sörf festivalinde sporcular, 13 yaş altı, 15 yaş altı, 17 yaş altı ve 21 yaş altı, kızlar ve erkekler olmak üzere toplam sekiz kategoride yarışacak. Sörf Festivaline seyirci olarak gelenler de 50 TL bağış yaparak sahip olacakları Koruncuk bileklikleri ile gün boyu içerideki ikramlardan ücretsiz olarak faydalanabilecek. 6 yaş ve altı çocukar için bağış gerekmiyor.Egemedya 2. Koruncuk Sörf Festivali’nin Ana Sponsoru Oldu

Tüm katılanlara madalya, her kategorinin birincilerine Casio G-Shock’tan saat ödülü ve yine her kategoride ilk üç dereceye girenlere kupa verilecektir. Toplam 24 adet kupanın verileceği ödül töreninin sunuculuğunu Saba Tümer üstlenirken, Egemedya da festivalin ana sponsoru oldu. Çağla Kubat Windsurf Akademy ev sahipliğindeki festivale, Baydöner, Zumosol, SirWinston, Momo, Alsancak Dostlar Fırını ve Pernigotti gibi markalar da sponsor olarak destek verdi. Festival boyunca yarışlar dışında farklı spor aktiviteleri de planlandı; bu kapsamda her iki gün gençler Sports International’ın düzenleyeceği aktivitelerle güne başlayacak, yarışların ardından ise katılımcılar için özel olarak düzenlenen etkinlikte eğlenecekler. Festival, Pazar günü Saba Tümer’in sunuculuğunu üstlendiği ödül töreni ve MOMO’nun düzenleyeceği Weekend Party ile son bulacak.

(Kayıtlar http://koruncuksurffest.com adresinden yapılmaktadır, kaydını yaptıranların 11 Ağustos Cuma günü 16:00’ya kadar Çağla Kubat Windsurf Academy’den yarışçı kitlerini almaları zorunludur.)

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN