HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 6 Kasım 2019

2019 MTV AVRUPA MÜZİK ÖDÜLLERİ’NE MUHTEŞEM ŞOVLAR DAMGASINI VURDU

Magazinizmir
2019 MTV Avrupa Müzik Ödül Törenine Becky G, Dua Lipa, Rosalía, Halsey, Ava Max ve Mabel’in canlı performansları damga vurdu. Törende, rock efsanesi Liam Gallagher, ilk ‘Rock İkon’ ödülü ile onurlandırıldı.

  2019 MTV Avrupa Müzik Ödülleri, Dua Lipa’nın yeni parçası “Don’t Start Now”un uluslararası bir sahnedeki ilk performansı olan özel şovu ile başladı. Gecede, “En İyi Yeni Sanatçı” ve “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” adayları arasındaki Mabel’in “Don’t Push Me” performansı ön plana çıktı.

Işıklarla çevrili sahnede Niall Horan, “Nice to Meet Ya” adlı parçasının dinamik bir versiyonunu sundu. MTV Avrupa Müzik Ödül Töreni’nin sunucusu Becky G, “Como No” isimli parçasının ilk global performansı için Akon ile birlikte sahneye çıktı. Gösterinin ilerleyen saatlerinde Becky G, sahnede “24/7”, “Sin Pijama” ve “Mayores” gibi hit şarkılarından oluşan şovunu gerçekleştirdi.

Green Day, efsanevi Plaza de España'daki binlerce hayranına yeni single'ları “Father of All” ve punk klasiği “Basket Case” ile özel bir performans sundu. Halsey, EMA sahnesini kendine ait “Halsey Dünyası” tarzında aydınlatarak “Graveyard”ın samimi bir versiyonunu özel bir şov eşliğinde söyledi.

Tamamen kadınlardan oluşan bir orkestranın desteğiyle, pop fenomeni Ava Max, Avrupa Müzik Ödülleri’nin pist tarzı sahnesinde hit parçaları “Sweet but Psycho” ve “Torn”u benzersiz bir yorumla söyledi. MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde sahne alan ilk K-Pop grubu olan NCT 127 ise, “Highway to Heaven” adlı hitlerini heyecan verici bir performans eşliğinde sergiledi.

MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde ilk Rock İkonu ödülünü kazanan Liam Gallagher, yeni single'ı “Once” ve Oasis’in marşı sayılabilecek “Wonderwall”u yaylı çalgılar eşliğinde gerçekleştirdiği performansı ile gösterinin kapanışını yaptı.

 

“MTV Avrupa Müzik Ödülleri Nesli Değiştirenler Ödülü”, dünyayı müzik, yaratıcılık ve yenilik kullanarak değiştiren korkusuz gençleri desteklemek ve güçlendirmek için bu yıl ikinci kez verildi.

 

“2019 MTV Avrupa Müzik Ödülleri” Kazananların Listesi

EN İYİ VIDEO KLİP - Taylor Swift - ME! ft. Brendon Urie of Panic! At The Disco

EN İYİ SANATÇI - Shawn Mendes

EN İYİ ŞARKI - Billie Eilish - bad guy

EN İYİ İŞBİRLİĞİ  - Rosalía, J Balvin - Con Altura ft. El Guincho

EN İYİ YENİ SANATÇI - Billie Eilish

EN İYİ POP SANATÇISI - Halsey

EN İYİ CANLI PERFORMANS - BTS

EN İYİ ROCK SANATÇISI- Green Day

EN İYİ HIP-HOP SANATÇISI - Nicki Minaj

EN İYİ ALTERNATİF MÜZİK - FKA Twigs

EN İYİ ELEKTRONİK MÜZİK SANATÇISI - Martin Garrix

EN İYİ EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN SANATÇI - Ava Max

EN İYİ DÜNYA SAHNESİ PERFORMANSI – Muse - Bilbao, Spain 2018

EN İYİ GÖRÜNÜM - Halsey

EN BÜYÜK HAYRAN GRUBUNA SAHİP SANATÇI - BTS

EN İYİ AMERİKAN SANATÇI - Taylor Swift

FACEBOOK İLE BAĞLAN