16.Uluslararası “Göztepe Rotary Sutopu Turnuvası” Şampiyonu Türkiye

Bu yıl ilk kez U17 (1998) doğumlu kızlar kategorisinde düzenlenen ve büyük mücadelelere sahne olan 16. Uluslararası Göztepe Rotary Sutopu Turnuvası’nın galibi ‘Türkiye Milli Takımı’ oldu.Takımların nefes kesen mücadelelerine ev sahipliği yapan İzmir Atatürk Yüzme Havuzu’nda 3 gün boyunca süren turnuvaya izleyiciler yoğun ilgi gösterdi. Yunanistan, Moldovia ve Türkiye’nin milli takım ve kulüpler olarak katıldığı turnuvada sporseverlerin ve sutopu sporcularının coşkusu büyüktü.

Türkiye Şampiyonu ESTİ ile Genç Milli Takım arasındaki ilk maçtan 9-7 ay yıldızlı ekip galip çıktı. İzmir ESTİ Takımının Yunanistan’nın dünya şampiyonu ekibi Vouliagmeni ekibini 11-7 geçmesiyle şampiyonluk kupasını Türkiye Genç Milli Takımı kaldırdı.
ESTİ’nin ikinci Vouliagmeni’nin üçüncü olduğu turnuva’nın renkli görüntelere ve nefes kesen mücadelelere sahne olduğunu belirten Göztepe Rotary Kulübü Başkanı Haluk Soyuer “Gösterilen büyük ilgi bizleri çok memnun etti.

Barışa ve kardeşliğe hizmet eden turnuvada şampiyonluğu kucaklayan Türkiye Milli Takımını, turnuvaya katılan centilmenlikleriyle örnek olan tüm sporcuları tebrik ediyor ve bizlere bu heyecanımız da ortak olan izleyicilerimize teşekkür ediyorum” dedi.Organizasyonunu Göztepe Rotary Kulübü’nün yaptığı ve Göztepe Rotaract Kulübünün katkılarıyla gerçekleşen turnuvada Esti Genç Takımı ikinci olurken, Yunan Takımı Vouliagmeni üçüncü sırada yer aldı.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Göztepe, Rotary, Sutopu, Turnuvası, Şampiyon, Türkiye, U17, Milli, Takımı, Atatürk, Yüzme Havuzu, Yunanistan, Moldovia, ESTİ, Genç, Vouliagmeni, Rotary Kulübü, Haluk Soyuer, turnuva, centilmen, Rotaract, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti, spor