HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 22 Kasım 2017

15. Yıl Pastasını Atilla Kaya ve Kocaoğlu Birlikte Kesti

Magazinizmir
Manisa Salihlili iş adamları tarafından üniversite öğrencilerine burs sağlamak amacıyla İzmir'de kurulan Salihli Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, İzmir Arena'da balo düzenledi.

Derneğin 15. yılı onuruna gerçekleştirilen geceye, İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, CHP'li siyasetçi Alaattin Yüksel, dernek temsilcileri, iş adamları ve dernek üyelerinden oluşan yaklaşık 400 kişi katıldı.

Derneğin balosunda konuşma yapan Ertuğrul Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı ve Salihli Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hayati Ertuğrul, Salihlili yardıma muhtaç öğrencilere burs vermek amacıyla derneği kurduklarını, 15. yılı kutladıklarını ve İzmir'de hemşeri iletişimini gezi, yemek düzenleyerek, çay partileri vererek sağladıklarını ifade etti. Öğrenci bursuna çok önem verdiklerinin altını çizen Ertuğrul, şu anda 110 öğrenciye burs verdiklerini anlatarak sözlerini şöyle sürdürdü; ''Her zaman olduğu gibi ekim ayında burs komisyonumuz toplanarak 2017-2018 burs çalışmalarını tamamladı. Ancak bütçemizin yeterli olmaması nedeniyle bir kısım öğrencimize burs veremedik. Konuyla ilgili istekli hemşerilerimiz olursa öğrencilerimiz mutlu olur. Bunun sevincini birlikte paylaşırız. Ben bu konuyla ilgili duyarlı bütün hemşerilerime şimdiden teşekkür ederim.''

Zeytin Sanat Orkestrası'nın seslendirdiği şarkılarla geç saatlere kadar süren yemekli balo, 15. yıl pastasının kesilmesiyle sona erdi. Dernek yönetimi pastayı, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve CHP'li siyasetçi Alaattin Yüksel'le birlikte kesti. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN