HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 13 Aralık 2017

Yalçın Gökçebağ'ın Resim Sergisi Yaşar Sanat Galerisi’nde Açılıyor

Magazinizmir
Türk Resim Sanatı’nın önemli ustalarından olan Yalçın Gökçebağ’ın eserleri 14– 30 Aralık 2017 tarihleri arasında Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Saf ve şiirsel bir doğa kavramı üzerinde geliştirdiği resimleri, pastoral içerikli kır yaşamının görüntülerini konu alan usta ressam Yalçın Gökçebağ, sergi ve söyleşi ile İzmirli sanatseverlerle buluşuyor.

14 Aralık 2017 Perşembe günü açılacak sergide 13 eseri sergilenecek olan Yalçın Gökçebağ, 15 Aralık 2017 Cuma günü de Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde söyleşi gerçekleştirecek.
Yurt içi ve yurt dışında birçok kişisel ve karma sergi açan, 6 yarışmalı sergide ödül kazanan, en önemli ödülleri arasında DYO Resim Yarışması ödülleri ile Devlet Resim ve Heykel başarı ödülleri sayılan Anadolu Düşleri’nin ressamı Yalçın Gökçebağ’ın sergisi 30 Aralık 2017 Cumartesi gününe kadar açık olacak.

Yalçın Gökçebağ Kimdir?

1944 yılında Denizli’de doğdu. 1958 yılında İstanbul Çapa Resim Semineri’ne katıldı. 1963 yılında Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nden mezun oldu. 1990 yılında ODTÜ Güzel Sanatlar Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Yalçın Gökçebağ on ikisi yurt dışında olmak üzere 50’ye yakın kişisel sergi açtı, çok sayıda karma sergiye katıldı. 6 adet yarışmalı sergide ödül kazanan sanatçının en önemli ödülleri arasında DYO Resim Yarışması Ödülleri ile Devlet Resim ve Heykel başarı ödülleri sayılabilir. Sanatını doğadan bir senfoni olarak yorumlayan Gökçebağ’ın resimlerinde renk bütüne, ışık renge egemendir.

Yalçın Gökçebağ, çalışmalarını Ankara’daki atölyesinde sürdürmektedir. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN