Türkiye'deki İlk Sergisini Nar Artiz Gallery'de Açtı

Konak Pier içerisinde pek çok sanat etkinliğini gerçekleştiren Nar Artiz Gallery, bu kez de fotoğraf sanatçısı Güngör Günnar Tamzok’un kişisel sergisine ev sahipliği yaptı.40 yıldır İzlanda’da yaşayan ve 35 senedir İzlanda’nın doğasını fotoğraflayan sanatçı, Türkiye’deki ilk sergisini İzmir’de açmış oldu. Tamzok, farklı zamanlarda buzul ve yanardağlarda çekmiş olduğu 30 binden fazla fotoğraf arasından seçtiği 22 tanesini "Ice and Fire" adını verdiği sergide ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Son dönem fotoğraf sanatçılarının odak noktası haline gelen İzlanda’nın fiziksel yapısından beslenen Güngör Günnar Tamzok’un eserleri, buzul ve yanardağların mükemmel kontrastından oluşuyor.

Doğanın insana verilmiş en kutsal armağan olduğunu belirten Tamzok, hayatımıza yön veren duygularla İzlanda’nın doğasını bir bütün olarak gördüğünü söyledi. Sergi, 12 Haziran Pazartesi gününe kadar açık kalacak. 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Konak Pier İzmir, İzmir Konak Pier, Nar Artiz Gallery İzmir, İzmir Nar Artiz Gallery, Güngör Günnar Tamzok, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyet Hayatı, İzmir Kültür-Sanat, İzmir Cemiyeti