HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 27 Mart 2018

Toy İzmir Ege Perla Bu Hafta da İki Oyunla Tiyatro Severleri Bekliyor!

Magazinizmir
Kadıköy Emek Tiyatrosu "Sevmekten Öldü Desinler" ile 30 Mart Cuma akşamı, Seyyar Sahne ise "Bir Meşrutiyet Faciası Yahut Gündüzlerimiz" ile 31 Mart Cumartesi akşamı TOY İzmir Ege Perla’da tiyatro severlerle buluşacak.

Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazdığı, Berfin Zenderlioğlu’nun yönettiği "Sevmekten Öldü Desinler", 30 Mart 2018 Cuma akşamı TOY İzmir Ege Perla’da izlenebilir. Hamdi Alp, İbrahim Halaçoğlu, Meltem Yılmazkaya, Onur Berk Arslanoğlu ve Pınar Yıldırım’ın rol aldığı oyun, Kadıköy Emek Tiyatrosu tarafından sahneye konuyor. "Sevmekten Öldü Desinler"; şehrin batağında şarkıcılık hayalleri kuran Gönül’ün hayaline ortak edemediği Mustafa’sı, mahalleden arkadaşı Sevda’sı, pavyon sahibi Hamdi’si ve rengarenk Ahmet’iyle anlattığı bir yükselememe hikayesi... Arabeskin, pavyon ışıklarının, yitip giden masalların mum ışığında, oyuncunun anlatıcıya dönüştüğü bir anti-melodram...

Seyyar Sahne’nin "Bir Meşrutiyet Faciası Yahut Gündüzlerimiz" oyunu ise 31 Mart 2018 Cumartesi akşamı TOY İzmir Ege Perla’da sahnelenecek. Volkan Çıkıntıoğlu’nun yazdığı, Celal Mordeniz’in yönettiği oyunda Doğu Can, Hakan Emre Ünal ve Volkan Çıkıntıoğlu rol alıyor. "Ben kimim?" sorusunu en az bir kere gerçekten yanıtlayabilmek umuduyla sorarız. Bir süre sonra fark ederiz ki bu soru yanıtsızdır çünkü sonsuz yanıtı olabilir. Sorunun yanıtsız olması nafile olduğu anlamına gelmez. Bu soru hem neredeyse bütün felsefi ve teolojik soruların kaynağıdır hem de bizi aynı soruyu soran diğerlerinden ayırmaya yarar. Peki, ya bir an yanı başımızda “Ben senim” ya da “Sen bensin” diyen birilerini fark etsek ve bu ‘rüya-kabus’tan uyanmayı bir türlü başaramazsak bu sorunun bizi götüreceği yerler nereler olur?

Başlama saati 20.00 olan etkinliklere ait biletler Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN