Roya Yeni Bir Kıyıya Ulaştı

Alper Akdeniz'in Roya'sı başarılarına bir yenisini daha ekledi.Kosova'da düzenlenen Bridge Film Festivali'nde finale kalarak büyük bir başarı elde etti. 16-22 Eylül 2015 tarihlerinde Kosova'da düzenlenecek olan festivalde Roya da izleyicisi ile buluşacak. 2267 film arasından ilk 30'a kalan Roya çağımızın en büyük sorunlarından biri olan mülteci sıkıntısını işliyor. Başrollerini Cansel Elçin, Sema Öztürk'ün oynadığı filmin tamamı İzmir'de çekildi.


Filmin Yürütücü Yapımcısı Okumuş Adamlar Fikir Atölyesi Ajans Başkanı olan Muzaffer Akkılıç "Mülteci sıkıntısı bugün sadece İzmir'in değil bütün Avrupa'nın da en önemli sıkıntılarından biridir. Kaçak yoldan yapılan deniz yolculukları ne yazık ki facia ile sonuçlanıyor her defasında. Roya da yüz binlerce mülteciden birinin adı ve oldukça dokunaklı bir hikâye. Ben ve ajansım bu filmde olmaktan dolayı en başından bu yana hep mutlu olduk" dedi.


Akdeniz ise "Bridge Film Festivali'nde olmak oldukça güzel. Roya'lar ne yazık ki her yerde. Kendi ülkelerindeki savaştan kaçan kaybolup giden milyonlarca insan hayatından sadece bir tanesinin hikâyesi bu. Ben her şeyden önce güzel ekibimi kutluyorum, bana inandıkları ve projede yer aldıkları için" dedi.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Alper Akdeniz izmir, Roya filmi izmir, Bridge Film Festivali izmir, film festivalleri izmir, izmir etkinlikleri, izmir