HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 16 Ekim 2018

''Renkli Sözler'' İçin Geri Sayım Başladı

Magazinizmir
İzmir GT Art &Interiors sanat galerisi 24 Ekim – 06 Kasım 2018 tarihleri arasında günümüzün önemli genç sanatçılarından Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun "Renkli Sözler" adını taşıyan kişisel sergisini sanat severler ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Daha önce 19 Kişisel Sergi açan ve İtalya, İspanya, Japonya, Güney Kore, Yunanistan, Arnavutluk, Sırbistan, Makedonya, İsviçre ve ABD gibi ülkelerde pek çok karma sergiye katılan sanatçının “Renkli Sözler” adını taşıyan yeni sergisi, İzmir’deki ilk kişisel sergisi olma özelliğini de taşıyor.

Genellikle sanatsal üretimlerini "yazı" kavramına dayandıran sanatçı, kendi kültüründen beslendiği, Osmanlı, Bizans gibi medeniyetlere ait yazılı evrakları, fermanları, risaleleri, posta kartlarını, ayrıca bu belgeler üzerindeki mühür, damga, imza gibi detayları eserlerinin merkezine yerleştiriyor. Yeni serilerinde ele aldığı bu detayları pop renklerle hazırlanan zeminler üzerine soyut yazılar, mühürler, damgalar olarak şekillendiriyor. Böylelikle günümüzün renk algısı içinde, geleneksel olanın soyut algısına dönüşen üretimler kendine özgü bir üslup kazanıyor.

"Renkli Sözler" sergisi 24 Ekim - 06 Kasım tarihleri arasında Pazar günleri hariç her gün 10:00 - 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Alsancak’ta Dr. Mustafa Enver Bey Caddesi üzerinde bulunan GT Art &Interiors sanat galerisi günümüzün önemli sanatçılarına açtığı sergilerle ve elinde bulundurduğu koleksiyon eserlerle dikkat çekmeye devam ediyor.

Seyit Mehmet Buçukoğlu

Sanatçı, 1982 yılında İstanbul’da doğdu. 2005 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nden, 2010 yılında aynı fakültenin Resim Bölümü’nden mezun oldu. Ulusal / uluslararası sanat ve tasarım yarışmalarında 60 ödülü bulunmaktadır. Yurtiçinde 19 kişisel sergi açmıştır. Aralarında yarışmalı sergilerin de bulunduğu ve 11 tanesi yurtdışında olmak üzere birçok karma sergiye katılmıştır. Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Plastik Sanatlar Yüksek Lisans Programı’ndan 2013 yılında, Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Sanatta Yeterlik / Doktora Programı’ndan da 2017 yılında mezun olmuştur. Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nde Bölüm Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta ve sanatsal üretimlerini kendi özel atölyesinde devam ettirmektedir.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN