HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 24 Ekim 2018

''Renkli Sözler'' Gt Art &İnterios Sanat Galerisi'nde

Magazinizmir
İzmir GT Art &Interiors sanat galerisi günümüzün önemli genç sanatçılarından Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun “Renkli Sözler” adını taşıyan kişisel sergisini sanatseverler ile buluşturuyor.

Daha önce 19 Kişisel Sergi açan ve İtalya, İspanya, Japonya, Güney Kore, Yunanistan, Arnavutluk, Sırbistan, Makedonya, İsviçre ve ABD gibi ülkelerde pek çok karma sergiye katılan sanatçının “Renkli Sözler” adını taşıyan yeni sergisi, İzmir’deki ilk kişisel sergisi olma özelliğini de taşıyor.

Genellikle sanatsal üretimlerini “yazı” kavramına dayandıran sanatçı, kendi kültüründen beslendiği, Osmanlı, Bizans gibi medeniyetlere ait yazılı evrakları, fermanları, risaleleri, posta kartlarını, ayrıca bu belgeler üzerindeki mühür, damga, imza gibi detayları eserlerinin merkezine yerleştiriyor. Yeni serilerinde ele aldığı bu detayları pop renklerle hazırlanan zeminler üzerine soyut yazılar, mühürler, damgalar olarak şekillendiriyor. Böylelikle günümüzün renk algısı içinde, geleneksel olanın soyut algısına dönüşen üretimler kendine özgü bir üslup kazanıyor.

“Renkli Sözler” sergisi 06 Kasım tarihine kadar pazar günleri hariç her gün 10:00 - 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Alsancak’ta Dr. Mustafa Enver Bey Caddesi üzerinde bulunan GT Art &Interiors sanat galerisi günümüzün önemli sanatçılarına açtığı sergilerle ve elinde bulundurduğu koleksiyon eserlerle dikkat çekmeye devam ediyor.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN