HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 24 Eylül 2019

Picasso İzmir’de

Magazinizmir
Dünyaca ünlü ressam Picasso’nun tablolarının yanı sıra, heykelleri ve tasarladığı kostümlerin yer aldığı sergi, Arkas’ta sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Dünyaca ünlü ressam Pablo Picasso'nun eserleri dün İzmir'de sanatseverlerle buluştu. Akdeniz'e kıyısı olan ülkelerdeki önemli kurumların yer aldığı "Picasso-Méditerranée Projesi" kapsamında düzenlenen sergiler serisinin Türkiye bölümü, Arkas Sanat Merkezi'nde görücüye çıktı. Organizasyonun kapanış sergisi olma özelliği de taşıyan "Picasso & Gösteri Sanatı" isimli sergide, Picasso'nun gösteri dünyasını konu aldığı birçok önemli tablosu, tasarladığı kostümler, eskizler, heykeller ve yaşamına dair fotoğraflar aracılığıyla gösteri sanatlarının Picasso'nun sanatına olan etkisi mercek altına alınıyor.

5 OCAK 2020'YE KADAR SÜRECEK
Picasso'nun sahne sanatlarına yönelik çalışmalarını kapsayan, küratöryel bir kurguyla oluşturulan sergide, ünlü ressamın sanat yaşamını etkileyen gösteri dünyasının kapıları da aralanmış olacak. Paris Picasso Müzesi, Fondation Julio Gonzalez, Opera Garnier ve Brüksel'de yer alan Kontaxopoulos-Prokopchuk Koleksiyonu'ndan 83 eserin olduğu sergide, sanatçının yazarlar, şairler ve müzisyenler gibi pek çok sanatçıyla sürdürdüğü yakın bağları belgeleyen fotoğraflar da yer alıyor. Sergi, 05 Ocak 2020'ye kadar Arkas Sanat Merkezi'nde gezilebilecek.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN