HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 5 Eylül 2019

Lions Kulüpleri’nden 9 Eylül Zafer Kutlaması

Magazinizmir
26 Ağustos’ta Afyon’da başlayan ve 9 Eylül’de İzmir’de zaferle sona eren, Büyük Taarruz Zafer haftasına yönelik düzenlenen etkinlikle 13 Lions Kulübü 9 Eylül İzmir’in kurtuluşunu kutluyor.

Ülkemizin temeli olan Büyük Taarruz Zaferi’ni, şehitlerimizi anmak ve yaşadığımız coğrafyanın tarih ve doğal zenginliklerini tatmak amacıyla düzenlenen Büyük Taarruz Bisiklet Turu’nda 13 Lions Kulübü 8 Eylül’de Büyük Taarruz Bisiklet Grubu’nu karşılayacak. Bodrum Turgut Reis Lions Kulübü, İzmir Belkahve Bornova Lions Kulübü, İzmir Çeşme Metropolis Lions Kulübü, İzmir Damlacık Lions Kulübü, İzmir 9 Eylül Lions Kulübü, İzmir Gaziemir Lions Kulübü, İzmir Kahramanlar Lions Kulübü, İzmir Karşıyaka Lions Kulübü, İzmir Kemalpaşa Lions Kulübü, İzmir Kemeraltı Lions Kulübü, İzmir Phokai Lions Kulübü, İzmir Teos Lions Kulübü, Manisa Sardes Lions Kulübü’nün katıldığı etkinlik kapsamında 8:30’da Turgutlu’dan hareket edilerek Armutlu’da Şehit Anıtı’nda anma düzenlenecek. Kemalpaşa’da Ata’ya saygı duruşu ve Atatürk Evine ziyaretin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katılımıyla Belkahve’de İzmirli bisikletçilerle bir araya gelecek Lions üyeleri, “İşgalden Kurtuluşa İzmir” konulu paneline de konuk olacak.

Etkinlikle ilgili konuşan İzmir Çeşme Metropolis Lions Kulübü Üyesi ve Ortaklar Kauçuk Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Özdanon, “Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk İzmir'e doğru bakarken Batı cephesi komutanı İsmet Paşa'ya ‘Paşam Anadolu seferimiz yüz aklığı ile sona erdi. Bundan sonra başka işlerimize bakarız’ dedi. 13 Lions Kulübü birlikte, İzmir’in kurtuluşu 9 Eylül’de, silahla olan savaşın sona erdiği, asıl savaşın başladığı yerde Belkahve’deyiz. Bu özel ve milletimiz için anlamlı günde Lions Kulüpleri bir araya gelerek İzmir’in kurtuluşunu anacağız” dedi.

FACEBOOK İLE BAĞLAN