İzmirli Viyola Sanatçısı İtalya'yı Fethedecek

Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası Viyola Grup Şefi Barış Kerem Bahar, 10-15 Ekim tarihlerinde İtalya'da düzenlenecek üç konser için İtalya'ya davet edildi.Akademisyen ve performans sanatçısı kimliği ile yurt içi ve yurt dışında çalışmalarını sürdüren Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası Viyola Grup Şefi Barış Kerem Bahar, 10-15 Ekim tarihlerinde düzenlenecek üç konser için İtalya’ya davet edildi.

Sanatçı Bahar, 13 Ekim'de İtalyan klavsen sanatçısı Gabriele Levi ile birlikte J.S.Bach, A.Vivaldi , B.Marcello gibi önemli barok dönem bestecilerinin eserlerinden oluşan bir programla İtalya-Brescia’daki "Santa Maria Della Carita Kilisesi"nde bir resital programı sunacak. Ardından 15 Ekim’de Torino’da "Suoni d’Organo" barok festivali kapsamında, bu festivale davet edilen ilk Türk sanatçı olarak S.Pancrazio Kilisesi’nde aynı resital programını tekrarlayacak.

İkili ayrıca önemli klavsen solisti Tom Koopman’ın genel sanat yönetmeni olduğu Ensemble Ianua barok müzik topluluğuyla 10 Ekim’de Bagnolo Mella Duomo, Brescia ‘da konuk trompet sanatçısı Sergio Malacarne ile Torelli, Handel, Vivaldi ve Bach’ın eserlerinden oluşan bir konser verecek.

Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda tamamladığı lisans eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini pekiyi derece ile tamamlayan Barış Kerem Bahar, 2015-2016 sezonundan itibaren Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası (DESO) viyola grup şefliğini sürdürecek.

İzmir'e Özel Programlar Yolda

Bu sezon İzmir’de gerçekleştirecekleri programlar hakkında bilgi veren Sanatçı Bahar, "2001 yılında kurulan DESO, Rektör Prof. Dr. Mehmet Füzün ve Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Şeniz Duru’nun destekleriyle, açıldığı günden bu yana orkestraya büyük destek veren viyolonsel sanatçısı Prof. Ümit İşgörür’ün müdürlüğüyle yeniden yapılanarak yoluna daha güçlü devam ediyor. Bu sezon orkestra ve solo konser çalışmalarının yanısıra piyano sanatçısı Doç. Talia Özlem Baltacılar ile gerçekleştireceğimiz özel bir resital programıyla da dinleyicilerle buluşacağız" diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Dokuz Eylül Üniversitesi izmir, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Barış Kerem Bahar, Gabriele Levi, J.S.Bach, A.Vivaldi , B.Marcello, Tom Koopman, Prof. Dr. Mehmet Füzün, Prof. Şeniz Duru, Prof. Ümit İşgörür, Doç. Talia Özlem Baltacılar, izmir etkinlikleri