HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 15 Şubat 2018

If İstanbul Bağımsız Film Festivali Başlıyor

Magazinizmir
New York Columbia Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam eden yönetmen Nehir Tuna‘nın yazıp yönettiği "Ayakkabı" adlı kısa filmi !F istanbul Bağımsız Filmler Festivali'nde şu tarihlerde gösterilecek.

15 Subat Perşembe 13.00 Nisantasi City’s Cinemaximum, Salon 3’de

19 Subat Pazartesi 13.00 Kanyon Cinemaximum, Salon 8’de.

Ayakkabı Filminin Konusu

10- 15 yaşları arasında çocukların kaldığı dini bir yurtta bir gün hocanın ayakkabıları ortadan kaybolur ve hoca hırsızı bulmak için sıradışı bir teknik uygular.
Bu, yurda yeni başlayan Ahmet'i korkuturken, yurdun en tecrübelisi Hakan'a hayatının dersini verecektir.!

Cast

Filmin başrolünü şimdilerde Eşkiya dünyaya Hükümdar olmaz dizisinde Oktay Kaynarca’nın oğlunu oynayan Can Bartu Arslan ve Güldüy Güldüy sovlarının çocuk yıldızı Berke Mutlu ve yılların devlet tiyatrosu oyuncu ve yönetmeni Murat Karasu oynuyor..

Yönetmen Biyografi

Tekirdağ doğumlu Nehir Tuna New York’ta Columbia Üniversitesi’nde film yüksek lisansına devam etmektedir. Rochester Institute of Technology’de film masterini tamamladıktan sonra New York’ta çeşitli yapım şirketlerinde çalıştı ve reklamlar çekti. Nehir Tuna’nın ulusal ve uluslararası festivallerde yarışmış ve ödüller almış kısa filmleri vardır. İlk uzun metraj projesi Yurt (Dormitory) ile 2016 !f Sundance Screenwriters Lab, Selanik Film Festivali Crossroads Co-Production Forum, MFI Concept Factory ve Balkan Film Connection’a seçilen Nehir Tuna bu proje ile Antalya Film Festivali’nde Villa Kult Berlin Artistik Destek Ödülünü kazandı. 2015 yılında Talents Sarajevo, Saraybosna Film Stage Studio ve Rejkjavik Film Festivali Transatlantik Talent Lab’e seçildi. Şu an Müslüm Gürses ile ilgili orta metraj bir belgesel üzerine çalışmaktadır.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN