HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 23 Ocak 2023

GENÇ VE GÜZEL OYUNCU ÖZLEM GEZGİN, İLK ROMANI MARGE’Yİ, KİTAP SEVERLERLE BULUŞTURDU. 

Magazinizmir
Kiralık Aşk, Hanım Köylü, Kanatsız Kuşlar, İncir Ağacı, Hercai ve Yasak Elma dizilerinin sevilen yüzü, genç ve güzel oyuncu Özlem Gezgin’in ilk romanı Marge, İstanbul Tüyap Kitap Fuarı’nda okuyucularıyla buluştu. 

Özlem Gezgin’in, gerçek bir Hayat hikayesinden yola çıkarak kaleme aldığı ilk romanı Marge, Yediveren Yayınları imzasıyla, raflardaki yerini aldı. 

ADANA YOLCUSU


Tüyap Kitap Furı’nda, ilk imza gününü gerçekleştiren Özlem Gezgin, yeni yılla birlikte, 21 Ocak’ta, 2. İmza Günü için Adana’ya gidecek. “En büyük hayallerimden birini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum” diyen güzel oyuncu, sözlerine şöyle devam etti; “Edebiyat dünyasında çalışmalarda bulunmak beni çok heyecanlandırıyor. Çünkü oyunculuk gibi edebiyat da yaratıcılıkla besleniyor. Yaratıcılık ise özgürlük demek. Bu nedenle hem oyunculuk hem de yazarlığın çok değerli olduğunu ve her iki alanda da çalışmalarıma profesyonel bir şekilde devam etmek istediğimi söyleyebilirim.”

İKİNCİ KİTABI YOLDA

Oyunculuk gibi, yazarlıkta da iddialı olduğunun ve genellikle yaşanmış gerçek hikayeleri kaleme alacağının altını çizen Özlem Gezgin, ikinci kitabının taslağının da hazır olduğunun müjdesini verdi. 

SIRADAKİ HAYALİNİ DE AÇIKLADI!..

Yıllardır yazılar kaleme aldığını ifade eden Özlem Gezgin, bir sonraki hedefinin ise, yazdığı romanların senaryolaştırılarak, dizi veya sinema filmi olarak seyirciyle buluşması. Senaryo konusunda da çalışmalar yürüttüğünü söyleyen genç yazar ve oyuncu “kim bilir belki de bir gün sevenlerimin karşısına senarist olarak çıkarım, hiç belli olmaz” diyerek de kafaları karıştırdı. 
Son olarak Özlem Gezgin, İlk kitabı Marge için şunları söyledi; “İlk kitabım olduğu için Marge benim için çok değerli. Oyunculuğa da adım attığımda aynı hisleri yaşamıştım. Çünkü yeni bir şeyler yapıyor olduğunuzun bilincindesiniz. Bu nedenle farklı bir heyecan içerisinde oluyorsunuz. Ayrıca roman çıkarmak benim her zaman hayalimdi. Hayallerimi gerçekleştirmenin de gururunu yaşıyorum.”

MARGE İSMİ SÜPER MARIO’DAN GELİYOR!..

İlk romanına neden Marge ismini koyduğunu da açıklayan Özlem Gezgin, meğer çocukluğunda sıkı bir Süper Mario fanıymış!..
“Marge isminin hikayesini şöyle açıklayabilirim. Ben Süper Mario ile büyüdüm ve inanılmaz bir tutkuyla bağlıyım. hatta köpeğimin ismi de Mario ve Süper Mario’nun özelliklerini taşıyor. Hayatım da soyadım (Gezgin) gibi genelde gezerek geçiyor, çünkü yeni yerler keşfetmeyi çok seviyorum. Bu yüzden hayatımda en çok sevdiğim Mario ile, soyadımı birleştirdim ve Mario’nun ilk üç harfi ile, soyadımın ilk iki harfini alarak, ilk kitabımın ismini Marge koydum. “Marge” ile kendime kocaman bir dünya yarattım. Aynı zamanda Marge, Fransızca’da hayatın köşeleri demekmiş” 

 

 

 

 
FACEBOOK İLE BAĞLAN