HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 17 Şubat 2017

Çocuk Kalp Vakfı Gönüllüsünden Anlamlı Kitap ''Kahramanlar Sadece Masallarda Olmaz''

Magazinizmir
7-14 Şubat Doğumsal Kalp Hastalıkları Farkındalık Haftası olarak ilan edilen hafta, çocuk kalp hastalıklarına dikkat çekmek toplumsal bilinç ve duyarlılık oluşturmak için ilan edilen hafta, bu yıl da fedakâr bir annenin kitabı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

 Çocuk Kalp Vakfı Gönüllüsü olan Pürlen Kıyat Karakuş’un “Kahramanlar Sadece Masallarda Olmaz” adlı kitabı, 8 Şubat günü keyifli bir lansmanla çocuk kalp hastalıklarına ne kadar önem verilmesi gerektiğini, bir kere daha hatırlatmış oldu.

Yazar Pürlen Kıyat Karakuş’un kaleme aldığı "Kahramanlar Sadece Masallarda Olmaz" adlı eser Çocuk Kalp Vakfı Yayınları tarafından Şubat 2017’de yayımlanarak raflarda yerini aldı. 2012 yılında Benim Küçük Kalbim adıyla raflarda yerini bulan eser, şimdi genişletilmiş 4. baskısı ile okurlarıyla buluşuyor.

Gerçek yaşam hikâyelerini konu alan kitabın yazarı Karakuş; oğlunu 3 günlükken ameliyat masasına teslim eden bir anne. Oğlu ile birlikte yaşadıklarından yola çıkıp, kalp hastalıklarıyla savaşan diğer aile ve çocukların yararına gerçek hikâyelerini bu kitapta toplayarak duygu dolu satırlarıyla bu sorunla uğraşan ailelerin umudu olmuş ve bu konuda Çocuk Kalp Vakfı ile birlikte farkındalık yaratmayı, toplumsal bilinci arttırmayı hedefliyor.

Sanat ve spor camiasından Aykut Oğut, Helin Avşar, Saba Tümer, Gaye Gürsel, Oktay Kaynarca, Tan Sağtürk ve Bora Kozanoğlu değerli sanatçıların da destek olduğu bu proje ile “Kahramanlar Sadece Masallarda Olmaz”

Çocuk Kalp Vakfı
www.ckv.org.tr
(0212) 603 62 12

FACEBOOK İLE BAĞLAN