HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 10 Mayıs 2018

Balkaymak İzleyicisiyle Buluşmak İçin Gün Sayıyor

Magazinizmir
Sımsıcak ve umut dolu hikayesi, eski filmleri aratmayacak tarzıyla 7’den 70’e herkesin severek izleyeceği bir aile filmi Balkaymak, 18 Mayıs’ta seyircisiyle buluşuyor.

Onur Tan’ın yazıp yönettiği ve Big Play Entertainment (2D Medya) Sertaç Demirtaş, Yusuf Karataş'ın yapımcısı olduğu film öyküsüyle izleyenleri özlenen duygulara doğru yolculuğa çıkarırken kimi zaman hüzünlendirip kimi zaman da neşelendirecek.

Çekimleri Makedonya ve İstanbul’da gerçekleşen filmde Tarık Ünlüoğlu, Sabina Toziya, Beren Gökyıldız, Kenan Çoban, Filiz Ahmet, Yunus Emre Yıldırımer, Melissa Yıldırımer ve Ömer Tan rol alıyor. Son 30 yıldır yapılan filmlerin içerisinde alkol, sigara, erotizm ve şiddetin olmadığı bir film olan Balkaymak, iki çocuğun muhteşem dostluğu ve hayata tutunmak için dayanışmasını anlatırken koşulsuz sevginin gücünü de vurguluyor. Doğanın içerisinde birbirinden renkli ve güzel görüntülere sahne olan film, aynı zamanda teknolojiden uzakta gerçek bir yaşamın da olduğunun altını çiziyor.

Balkaymak filmi verdiği mesajlarla en umutsuz görünen zamanlarda bile aslında umudun bir adım ötemizde olduğunu en güzel şekilde anlatıyor.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN