Anjelika Akbar Tuşlara Gea İçin Dokunacak

GEA Arama Kurtarma ekibi deprem tatbikat alanı inşaatı yararına yapılacak Anjelika Akbar konseri 26 Mart Cumartesi gecesi Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.21 yıldır ulusal ve uluslararası doğal felaketlerde gönüllü olarak çalışan GEA, Dünyanın dört bir köşesinde en zorlu enkazlara en kısa zamanda ulaşmaya ve enkaz altında kalmış felaketzedeleri hayata döndürmeye çabalıyor. Gönüllülerden oluşan GEA ekibinin dünyanın her bölgesine en kısa zamanda ulaşması, uluslararası platformlarda büyük dikkat çekiyor.

GEA Genel Koordinatörü Sosyolog Umut Dinçşahin, GEA gönüllüleri olarak dünyanın değişik ülkelerinde yaptıkları arama kurtarma ve insani yardım çalışmalarında derin bir içsel tecrübe yaşadıklarını belirtti. Dinçşahin, "Sanatın derin ilhamı hassas ruhların tecrübelerini ifade etmede çok kıymetli. Anjelika Akbar’ın müziği yaşam ve ölümle sürekli karşı karşıya kalan bizler için yaşamın anlamı ve içerikle gerçek bir buluşma. Müziği hem naif ve bir o kadar da güçlü. Afetlerde ve Zor zamanlarda Anjelika Akbar’ın sanatsal ilhamı mücadele etme konusunda bize destek oluyor. Kendisine katkılarından dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz" dedi.

Konserin gelirlerinin aktarılacağı GEA Eğitim Koordinasyon Operasyon Merkezi'nde ulusal ve uluslararası eğitim ve tatbikatlar yapılacak. GEA Genel Koordinatörü Dinçşahin,  "Bu konser için bilet alan herkes ekibin ilhamına ortak olacak. Hatta belki kurtarılmayı bekleyen bir cana daha ulaşacak" diye konuştu. 26 Mart Cumartesi günü saat 20:30’da Atatürk Kültür Merkezi Yunus Emre Salonu’nda gerçekleşecek konserin biletleri Aktiffelsefe Bornova Şubesi, AKM Gişe ve Biletix’ten temin edilebilecek.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER GEA Arama Kurtarma İzmir, İzmir GEA Arama Kurtarma, Anjelika Akbar İzmir, İzmir Anjelika Akbar, Atatürk Kültür Merkezi İzmir, İzmir Atatürk Kültür Merkezi, Umut Dinçşahin, Aktiffelsefe Bornova, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti