HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 3 Şubat 2017

"Aklımdan Geçenler" Sergisi Açıldı

Magazinizmir
Dünyaca ünlü uluslararası grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu "Aklımdan Geçenler" sergisi 2 Şubat günü Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi'nde açıldı.

Her ay düzenlediği sergilerle İzmir'in sanat hayatına katkı sağlayan, usta sanatçılarla sanatseverleri bir araya getiren Selçuk Yaşar Sanat Galerisi, usta grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nu ağırlıyor.

Sanatçının 42 eserini sanatseverlerle buluşturan Galeri'nin açılışına, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Cemali Dinçer, Bornova Belediye Başkan Vekili Mustafa Akkaya, Yaşar Topluluğu yöneticileri İzmir iş ve sanat dünyasından çok sayıda sanatsever katıldı.

Gürbüz Doğan Ekşioğlu "Sanatçı, farklı duyguları ortaya çıkaran, üretim yapan ve yenilikleri takip eden insandır. "The New Yorker Dergisi" için yaptığım çalışmalar bana çok şey kattı. Yurtdışına açılmamda destek oldu" dedi. Ekşioğlu, resimlerinde kullandığı şemsiye temasının ise Karadeniz iklimi, Ordu'nun yağmurlarından esinlenerek ortaya çıktığını söyledi.

"The New Yorker"a kapak tasarlayan yüz elli grafik sanatçısından biri ve içlerinde tek Türk olan, yeteneğe ve yeteneğin eğitimle desteklenmesi gerektiğine inanan Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nun son dönemlerde yapmış olduğu mizah ve felsefe kavramlarının yer alacağı birbirinden güzel 42 eseri 25 Şubat 2017 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN