HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 22 Haziran 2021

1. LAGORA ULUSLARARASI HEYKEL ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİ

Magazinizmir
Türkiye’nin dört bir yanından ve Rusya’dan gelen sanatçıların katılımıyla gerçekleşen 1. Lagora Uluslararası Heykel Çalıştayı 9-10 Haziran tarihlerinde gerçekleşti.

Malerisch Art Collective'in organize ettiği 1. Lagora Uluslararası Heykel Çalıştayı, 9 genç sanatçının isimleri
Natalya Andıç
Seher Özcan
Nergis Dingil
Serkan Dinç
Görkem Klavuz
Ahmet Sigalı
Mücahit Mustafa Taligacı
Saltık Doğa Özsar
Küratörlüğünü Sanatçı Serkan Dinç'in üstlendiği çalıştayda üretilen eserlerin alt metinlerinde kadına şiddete ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğine gönderme yapıldı.


Türkiye’deki sessiz kalmak zorunda olan kadınların emekleri, gelecekleri ve bedenleri üzerine iddia edilen haklara, cinsel, ulusal, sınıfsal sömürüye metaforik bir ayna tutarak karşı gelindi.
Biz Lagora Old Town Hotel olarak cinsiyet ayrımcı politikalar yasalar ve uygulamaların kaldırılmasını eylem ve eğitim projelerinin kadın örgütleriyle birlikte hayata geçirilmesini destekliyor, sanatın gücü ile hayata geçirdiğimiz çalıştay bu amaçları taşıyor ve Lagora olarak farkındalık yaratabilmenin gururunu yaşıyoruz.


Katılımlarıyla çalıştayımıza onur verenler,
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımızın eşi Sayın Neptün SOYER Hanım, İBB Meclis Üyesi TC. Komisyon Başkanı Av. Nilay Kökkılınç, Tarkem Genel Müdürü Sergeç ineler, Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Sayın Semih Girgin, Çini Sanatçısı Ebru Camkıran, Küratör Serdar Yörük, Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğü Plâstik Sanatlar Şefi Şahin Soyyıldırım, Sanatçı Tonguç Sercan ve kıymetli İzmir Halkı.

FACEBOOK İLE BAĞLAN