HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 1 Kasım 2016

ZZTK, Zeytinyağı Tüketimini 5 kg'a çıkarmak İçin Tanıtım Atağında

Magazinizmir
Türkiye'de zeytin ve zeytinyağı tüketimini de arttırmak isteyen Zeytin, Zeytinyağı Tanıtım Komitesi (ZZTK), Uluslararası Zeytin Konseyi'nin (UZK) hibe desteği kapsamında hazırladığı "Zeytinyağı: Sağlıklı ve Lezzetli" isimli proje kapsamında yurt içinde tadım etkinlikleri düzenlemeye devam ediyor.

"Zeytinyağı, Sağlıklı ve Lezzetli" isimli projenin 4. ve son ayağı Expo Antalya Fuarı'nda TİM çadırında gerçekleştirildi.28-29 Ekim 2016 tarihlerinde 2 gün süren tadım etkinliği kapsamında Uluslararası Zeytin Konseyi'nce akredite edilen Aydın Ticaret Borsası Laboratuarı'ndan tadım panelistleri tarafından ZZTK standında lezzet tadımları yaptırılarak, kaliteli ve sağlıklı zeytin ve zeytinyağı ile ilgili bilgiler verildi. Ayrıca standa uğrayan ziyaretçilere tanıtıcı broşür ve promosyon ürün dağıtımı gerçekleştirildi. İki gün süren etkinlik boyunca binden fazla kişiye zeytinyağı tadımı yaptırılırken, tüketicilerin kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri ve kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgi edinmeleri sağlandı.

 

UZK hibe desteği ile ZZTK tarafından yürütülen Zeytinyağı: Sağlıklı ve Lezzetli" isimli proje kapsamında 2016 yılında ilk iki etkinliklerini Temmuz ve Eylül aylarında EXPO Antalya Fuarı'nda, üçüncüsünü ise Marmaris’te gerçekleştirdiklerini hatırlatan ZZTK Başkanı Mehmet Kadri Gündeş, "EXPO Antalya Fuarı'nda düzenlediğimiz tadım aktivitelerimizin aldığı olumlu dönüşler ve talepler çerçevesinde, etkinliklerimizin dördüncü ve son ayağını Aydın Ticaret Borsası'nın da katkılarıyla tekrar Expo Antalya Fuarı'nda gerçekleştirdik.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri ve Tarkan konseri etkisiyle Antalya halkının 7'den 70'e çok yoğun bir şekilde katılım gerçekleştirdiği fuarda, vatandaşlarımız standımıza büyük ilgi gösterdi. Etkinliğimiz boyunca halkımızı kaliteli zeytinyağı ve zeytinyağının faydaları hakkında bilgilendirirken, yurt dışından gelen ziyaretçilere ise Türk zeytin ve zeytinyağının tanıtımını yapmış olduk. Türkiye'de kişi başı 2 kg'nın altında olan zeytinyağı tüketimini 5 kg.'a çıkarmayı hedefliyoruz. Zeytinyağı üreticisi ülkeler arasında en düşük zeytinyağı tüketen ülkeyiz. Yurt içinde gerçekleştirdiğimiz zeytinyağı tadım ve tanıtım aktivitelerimiz ile bu olumsuz tabloyu değiştirmek istiyoruz" diye konuştu. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN