HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 25 Ocak 2018

Yatırımcılara Özel Proje: Yücesoy Konsept

Magazinizmir
Yücesoy Mühendislik'in Çiğli Balatçık'ta yapımına başladığı Yücesoy Konsept projesi, konumu tasarımı ve sosyal donatılarıyla dikkat çekiyor.

Özelikle Katip Çelebi Üniversitesi’nin yanıbaşında olmasıyla öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek özel bir konsept hazırladıklarını söyleyen Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Üyesi Evren Gökçöl, bir proje firması olmalarının getirdği bilgi birikimi ve deneyimi bu projede de kullandıklarını dile getirdi.

Evren Gökçöl, "3 bin 100 metrekare alan üzerinde toplam 140 adet 1+1 konut inşa edeceğiz. Projede toplam bin 500 metrekarelik 12 adet ticari alan bulunacak. Yücesoy Konsept projesi öğrencilerin yaşam konforunu artıracak donanımlara sahip. Konutlar ankastreli teslim edilecek. Projede sinema, fitness merkezi, ütü ve çamaşır hizmeti, kütüphane ve çalışma odaları ile kapalı otopark da bulunacak" diye konuştu.

Konumuyla Dikkat Çekiyor

Projenin ulaşım olanakları açısından da avantajlı olduğuna dikkat çeken Gökçöl, "Projemiz Katip Çelebi Üniversitesine 500 metre, İzban durağına 300 metre, çevre yoluna da çok yakın konumda. Büyükşehir Belediyesinin yapacağı tramvay projesi de Yücesoy Konsept'in yakınından geçecek. Ulaşım olarak öğrenciler için çok avantajlı bir konumdayız. Bölgede alt yapı çalışmaları devam ediyor. Balatçık yeni yatırımlara açık bir bölge. Şu anda Katip Çelebi üniversitesinin 12 bin öğrencisi var. Bu rakam kısa zamanda 20 bine ulaşacak. Bölgedeki konut ihtiyacına Yücesoy Mühendislik kalitesiyle yanıt vermek istedik" dedi.

Anahtar Teslimi 18 Ay Sonra

Konutları 2019 Ağustos ayında teslim edecekleri bilgisini veren Evren Gökçöl şöyle devam etti:  "Şu anda ön talep toplama aşamasındayız. Proje tamamlandığında yatırımcılar % 50 civarında kar elde edecekler. Üniversiteye yakın konumundan ötürü konutlarda kiralama sıkıntısı da yaşanmayacak. Toplam 40 milyonTL'lik bir yatırıma imza atmış olduk. Yücesoy Konsept projesiyle 2018'in ilk lansmanını gerçekleştirdik. Bu yıl içerisinde, Menemen, Çiğli, Bornova, Konak, Gaziemir, Güzelbahçe gibi farklı lokasyonlarda da 8 adet lansman gerçekleştireceğiz. Toplam 500 milyon TL'lik bir yatırıma imza atacağız" dedi.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN