Yapılan Zamlar Tüketiciye Yansır

Egesel İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Şahin, Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdülvahap Olgun'u makamında ziyaret ederek, son dönemde gündemde olan beton zammına karşı yürüttükleri kararlı kampanya ve sektöre verdikleri destek için teşekkür etti.Yapılan haksız zammın, müteahhitlere yük bindireceğini ve dolayısıyla yeni konut almak isteyenlerin de zamlı fiyatlarla karşı karşıya kalacağını söyleyen Şahin, Torbalı Ticaret Odası'nın bu konuda gösterdiği tepkinin çok haklı olduğunu dile getirdi.

Egesel İnşaat olarak, Torbalı Ayrancılar'da yapımı devam eden Triyanda Masal projesiyle ciddi bir yatırım içinde olduklarını ve bu yatırımları sürdürerek Torbalı'da kalıcı olmak istediklerini söyleyen Hüseyin Şahin, "Akşamdan sabaha fiyatlara zam yapmak, ben yaptım oldu düşüncesi yanlış bir düşüncedir. Yüzlerce farklı sektöre hitap eden inşaat sektörü bu durumdan olumsuz etkilenecek. Sayın Abdülvahap Olgun'un gösterdiği haklı tepkinin bir örnek olması gerektiğini düşünüyorum. Keyfi zamlara yönelik verilen bu tepkinin İzmir, Ege hatta Türkiye'ye yayılması gerekiyor" 
diye konuştu.

Daha Duyarlı Olmalıyız

Yapılan beton zammının haksızlığının inşaat sektörü tarafından da kabul edildiğini kaydeden Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdülvahap Olgun da, İzmirliler'in bu konuda daha duyarlı olmaları gerektiğini vurguladı.

Torbalı'nın, hem ticaret hem de sanayi anlamında büyük bir hacme sahip olduğunu ve yapımı süren İZBAN hattıyla birlikte bölgenin daha da canlanacağını kaydeden Olgun sözlerine şöyle devam etti: “Yürüttüğümüz haklı mücadele ile Torbalı'da beton fiyatları düşmeye başladı. Bu durumun kalıcı hale gelmesi gerekiyor. Sorumluluğumuzun gereği olarak, sadece inşaat firmalarının değil, konut sahiplerinin de çıkarları için bu açıklamayı yaptık" dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Hüseyin Şahin, Abdülvahap Olgun, İzmir İş Dünyası, İzmir Haberleri