HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 10 Nisan 2018

Şehrin Yakınında ve Doğanın İçinde…

Magazinizmir
Bir Güven Erbek İnşaat yatırımı olan Nif-Erbek Villa Projesi, İzmir şehir merkezine çok yakın bir mesafede şehrin karmaşası ve yoğunluğundan uzak doğanın içinde ve bin yıllardır heybetiyle yöreye bereket bahşeden Nif Dağı eteklerinde devam ediyor.

Kemalpaşa’nın yükselen değeri Çiniliköy ‘de turistik köy Nazarköy ve kımız at çiftliğinin yanı başında binlerce hektarlık doğal orman arazisinin tam ortasında bulunan paha biçilmez bir proje.Kentten kopamayan ancak doğanın esintileriyle baş başa kalmak isteyenlerin yeni yaşam adresi Niferbek Bornova şehir merkezine sadece 15 dakika uzaklıkta bulunuyor.

Kuş cıvıltıları ve çam kokuları arasında bir yaşam...

9 yıl önce ailesiyle birlikte burada yaşama kararı alan ve Çiniliköy’e yerleşen Güven Erbek beş yıl önce satın aldığı arazi üzerine yeni bir yaşam alanı inşa ederek kendisine yeni komşular kazandırmayı arzuluyor. Çiniliköy’ün mükemmel doğası ile hayata dokunuşlarının değiştiğini, sahip oldukları ve arzu ettikleri hobileriyle yaşam alanının iç içe geçmesiyle aldığı keyfi komşularıyla da paylaşmak adına yola çıktığını söyleyen Güven Erbek; Şehrin yüklediği streslerden arındıran kuş cıvıltıları, ağaçlardaki sincaplar ve çam kokuları arasında bir yaşam alanı inşa ettiklerini dile getirdi. Güven Erbek ayrıca projeyle ilgilenen tüm İzmirlileri 5 mayıs tarihinde proje alanında gerçekleştirecekleri tanıtım etkinliğine davet etti.

Ormanın içerisinde modern bir yaşam...

Ormanın hemen yanında 100 dönümlük konut alanında kurulu Niferbek projesi 4 farklı tipte olmak üzere toplam 72 villadan oluşuyor. Her bir santimetresi dikkatlice tasarlanıp inşa edilen bu villalar için toplam 15 dönümlük bir alan kullanılmakta. Projenin kalan 85 dönümlük (%85) alanı ise yeşil ve ortak kullanım için tasarlanmış olup bu 4 farklı tipteki villalar 600 m2 ile 2.200 m2 arası bahçe alanlı bağımsız arsalar üzerine inşa edilmiş.
Villa projeleri tasarlanırken her kesimden aileler düşünülmüş ve farklı büyüklükler dikkate alınarak en küçük net kullanım alan 190 m2 olan (3+1) , en yüksek net kullanım alanı da 540 m2 olan (5+1) binalar belirlenmiş. Şehirlerde yaşadığımız binalarda dar kat alanlarının verdiği rahatsızlıkta düşünülmüş ve en düşük kat yüksekliği 3.00 m olarak tasarlanmış. Evlerde isteğe bağlı olarak bahçe içerisinde yer alacak özel açık yüzme havuzu projelere seçenek olarak sunuluyor. A plus yüksek kalite yapı malzemesi kullanılarak inşa edilen Niferbek villaları konfor ve sadeliği bir arada yaşatıyor. Ortak yaşam alanlarında ışık kirliliği oluşturmayan aydınlatma sistemine kadar tüm detaylar düşünülmüş.
17 yıldır İzmir ‘de başarılı birçok projeye imza atarak müşterilerinin beğenisini kazanan Güven Erbek, bu muhteşem yerde yaşamayı düşünen komşularının öncelikle projeyi gelip incelemelerini ve daha sonra karar vermelerini öneriyor.

Müşterek kullanım alanlarında 2 tenis kortu, 1 basket sahası, açıkyetişkin yüzme havuzu ,çocuk havuzu,sauna,kafe..vs. bulunmakta. Site içinde bisiklet ve paten kullananlar için özel alanlar ve yollar inşa edilmiş. Çevresini saran ormanla iç içe uyumlu peyzaj düzenlemeleri dikkat çekiyor. Projede koruluklar arasında hamaklar ve kuş yuvaları sakinlerine cennetten bir köşe sunuyor. Güne kuş sesleriyle başlarken, sosyal tesislerde kapalı ve açık spor salonu, yoga alanları ve kafeteryadan istifade edebiliyorsunuz. Burada da masa tenisi, langırt, karaoke odası ve çocuklarımız için oyun parkurları bulunuyor.

Şık Tasarım, kullanışlı mekânlar…

Projenin mimarı Güven Erbek; ‘’Büyük bir arazi üzerine kurulu ve sosyal yaşam alanı olarak geniş olanaklar sunan bir proje inşa ediyoruz. Evlerimizde dünyanın tanıdığı ve kabul görmüş birinci sınıf markaların yapı malzemelerini kullanıyoruz” diye tanımlıyor yatırımını. Ayrıca projede ısıtma sistemi olarak yıllık sarfiyatı diğerlerine göre çok daha az olan(Doğalgaz,kömür… vs.) elektrik enerjisinin kullanıldığı, hava kaynaklı boylerli ısı pompası veyerden ısıtma sistemi tercih edilerek villanın tüm mahallerinde istenilen ısı değerinde ısınmaya imkân verildiğini ifade ediyor.

Yörenin nemli oluşu ve İzmir’e göre 6-7 derece daha serin bir iklime sahip olması nedeni ile yönetmeliğin şartlarından iki kat daha fazla değerde ısı yalıtımı yapılarak çok daha verimli ve ucuz ısınma imkânı sağlanmış. Projede kullanılan tüm ürünler A1 yanmazlık sınıfına uygun seçilmiş ve yangın, rüzgâr… Vs. çevresel faktörler düşünülerek çatıları ahşap karkas yerine çelik karkas ile teşkil edilmiş ve hatta çatı aralarında en küçük villada 40 m2 bir depo alan oluşturularak müşteri için ergonomik alanlar arttırılmış. Soğutma olarak ise VRF Klima kullanılmış.

Doğanın içinde yükselen ve yenilenebilir enerji kaynaklarına önem veren Niferbek projesinde çatılardan ve yollardan yağmur ile alınan sular altyapı hattıile ayrılarak tekrar derelere oradan da yanındaki Savanda Göletine aktarılıyor. Yörede fosseptik kuyusu olmayıp ana altyapı sistemine bağlı olan nadir projelerden biri olan Niferbek yaşamınızın kalitesini artıran altyapı imalatlarına ciddi yatırımlar yaptı. Her villada ailelerin sıcaklığını pekiştirecek şöminelerde ve mutfak dolaplarında özel imalatürünler tercih edildi. Mutfak tezgâhında çok özel bir taş olan anti bakteriyel, çizilmez ve hiçbir şekilde leke tutmayan bir ürün olanDekton kullanılmış. Bunun dışında özel mermer imalatları, otomatik panjur ve tente sistemleri, ısıtılabilen kış bahçesi, site su deposu ve yangın sistemi, şık dış ve iç tasarım özellikleri ile NifErbeksakinlerini bekliyor.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN