HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 15 Ocak 2018

Otomotiv Sektörünün Yıldızı Borovalı

Magazinizmir
İzmir'de 25 yıldır faaliyet gösteren Toyota Plaza Borovalı, 2017 yılında Ege Bölgesi'nin en çok araç satan bayisi olmayı başardı.

2017 yılında toplam 1075 adet Toyota araç sattıklarını belirten Borovalı Otomotiv Genel Müdürü Gün Arsan, firmalarına ve markalarına güven duyan Egelilere teşekkür etti.

Hedef Ülkede İlk 3'e Girmek

Toyota Plaza Borovalı, 2017 yılını Ege Bölgesi birincisi olarak kapatmanın gururunu yaşıyor. 2018 yılında Türkiye'nin en çok Toyota satan ilk 3 bayisi arasına girmeyi hedeflediklerini belirten Borovalı Otomotiv Genel Müdürü Gün Arsan, bu yılın ortasında Pınarbaşı Semti'nde bulunan Toyota Plaza Borovalı'yı Bornova'daki Ankara Caddesi üzerine taşıyacaklarını açıkladı. GeçtiğimizMayıs ayında bünyelerine dahil ettikleri Nissan Borovalı ile aynı bölgede yer alacaklarını belirten Arsan, "Müşterilerimizden gelen yoğun talep doğrultusunda 2018 yılının ikinci yarısı itibariyle, şehrin merkezinde yer alan yeni lokasyonumuza taşınacağız.Satış, servis, ikinci el ve sigorta olmak üzere tüm ekibimizle birlikte yeni yerimizde hizmet vermeye başlayacağız." dedi.

Nissan'a İlgi de Yoğun

Geçen yıl yaptıkları Nissan hamlesi ile kısa sürede önemli başarılar elde ettiklerini belirten Arsan, "Nissan markası ve Borovalı Otomotiv birlikteliği, 2017 yılının Mayıs ayında başladı. İzmir'deki pazar payını Türkiye ile kıyasladığımız zaman, İzmir’de Nissan'a büyük bir ilgi olduğunu görüyoruz. Showroom trafiğimiz de bunu gösteriyor. Hatırlayacağınız gibi geçen yıl Ekim ayında İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız'ın katılımıyla bir açılış yaptık. İzmir'de artık herkes Borovalı'nın Nissan bayii olduğunu biliyor" şeklinde konuştu.

Borovalı Manisa'ya Açılıyor

Otomotiv sektöründeki yatırımlarını sürdürmeyi hedeflediklerini dile getiren Arsan, 2018 yılı içinde Manisa’da hayata geçirmeyi planladıkları yeni projenin de bilgisini verdi. İnşaatı başlama aşamasında olan Manisa Plazasında, Toyota ve Nissan markaları ile birlikte hizmet vereceklerini belirten Arsan, İnanıyoruz ki, "2018 yılı Borovalı Otomotiv için projelerin kararlılıkla hayata geçirileceği ve yeni başarıların elde edileceği bir yıl olacaktır" dedi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN