HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 7 Kasım 2016

Organik Kozmetiğin Öncüsü Ege'den Tüm Türkiye'ye Yayılacak

Magazinizmir
İskandinavya'nın en büyük organik kişisel bakım ürünleri Urtekram markası ile Türkiye pazarına giren Silm Grup 8. Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Exponatura 2016'ya katıldı.

Fuar boyunca yoğun ilgi gören Silm Group'a ait Urtekram standında ziyaretçiler paraben, silikon, allerjen madde ve sentetik koruyucular içermeyen sertifikalı kişisel bakım ürünlerini inceleme ve kullanma şansı buldu.

EXPONATURA'16 nın Urtekram ürünlerini tüketiciyle buluşturarak tanıtmak açısından kendileri için büyük önem taşıdığını aktaran Silm Group Ürün Müdürü Hande Orşahin fuar boyunca yoğun ilgi gördülerini belirtti.

Tüketiciden güzel geri dönüşler aldıklarını ve ürünlerin kalitesinin kullanıcılar tarafından çok beğenildiğini söyleyen Orşahin, "Sertifikalı organik kişisel bakım ürünlerimiz dünyanın bir çok noktasında tüketicilerle buluşuyor. Bu noktada dünyaca kabul görmüş ve beğenilerek kullanılan Urtekram ürünlerini Türkiye'deki tüketicilerle buluşturmak Silm Group olarak bizim açımızdan gurur verici" dedi.

Silm Group olarak 2016 yılında Urtekram Türkiye şubesini Ege Bölgesi merkezli İzmir'de açtıklarını dile getiren Hande Orşahin şunları söyledi: "Ege Bölgesi'nde başladığımız çalışmaları en kısa zamanda tüm Türkiye'ye yaymayı hedefliyoruz. Bu bağlamda çalışmalarımız devam ediyor. Kısa zaman içinde de dağıtım kanallarımızla tüm Türkiye’ye ulaşacağız"

Tamamen Organik ve Çevre Dostu

Urtekram ürünlerinin tamamen organik olduğuna da dikkat çeken Orşahin, organik ürünleri tercih eden tüketiciler için de önemli uyarılarda bulundu. Tüketicilerin doğal ürün ve organik terimlerini birbiri ile karıştırdığının altını çizen Orşahin "Tüketiciler organik ürünleri tercih ederken mutlaka EcoCert gibi uluslararası geçerliliği olan Organik sertifikalara baksınlar. Urtekram ürünlerimiz aynı zamanda vegan dostu, hayvanlar üzerinde test edilmemiş, EcoCert sertifikalı, Danimarka Asthma-Allergy Derneği onaylıdır. Tüm bu yönleriyle de rakiplerinden ayrılmaktadır. Ayrıca üretim aşamasında da çevre dostu bir politika izlenmektedir. Danimarka'da gerçekleştirilen üretimlerimizde geri dönüşüme büyük önem verilmektedir. Doğaya saygıyı esas alan çevreci misyonumuz, sürdürülebilir gelişme vizyonumuzun en önemli unsurudur. Bu felsefe bütün faaliyetlerimize damgasını vurur. Çevreye karşı sorumluluğumuzun bir parçası olarak, ürünlerimizin üretimindeki her aşamasında çevresel etkilerini en aza indirmek ve gerek çalışanlarımızın gerekse tüketicilerin çevre bilincine katkıda bulunmak için çalışırız" diye konuştu.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN