HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 6 Mart 2017

MODEKO'ya Yabancı Ziyaretçi Damgası

Magazinizmir
Konforu kaliteyle birleştiren ürünleriyle MODEKO İzmir Mobilya Fuarına iştirak eden 350 katılımcı yoğun ilgiden oldukça memnun.

Fuarın açılışıyla birlikte alanda ziyaretlere başlayan alım heyetleri yerli mobilyanın üretim ve pazarlama gücüne hayran kaldı. Dünyanın dört biryanından gelen yabancı sektör profesyonelleri ise organizasyona damga vurdu.

Yıllardır mobilya sektörünün Ege Zirvesi olarak nitelendirilen MODEKO 28. İzmir Mobilya Fuarı, yerli ve yabancı sektör profesyonellerini bir araya getirdi. Fuarın birkaç gün öncesinden kente gelen sektör paydaşları otellerde ve restoranlarda yoğunluk oluşturdu. Efor Fuarcılık’ın hazırladığı özel programla yabancı alım heyetleri Fuar İzmir’deki organizasyonu ziyaret etti.

Dünya MODEKO'da Buluştu

Sektöre hayat veren MODEKO’ya alım heyetleri büyük ilgi gösterdi. Efor Fuarcılık’ın dış temsilcilikleriyle ortaya koyduğu uluslararası alım heyetleri katılımcılara rahat bir nefes aldırdı. Yunanistan, Avusturya, Azerbaycan, Kazakistan, Suudi Arabistan, Mısır, Ukrayna, Tunus, Ermenistan, Kuveyt, Katar, Bahreyn, Bosna-Hersek, Umman, Lübnan, İran, Almanya, Belçika, İsveç, Arnavutluk, Pakistan, Filistin, İsrail, Gana, Libya, Fas, Kuala Lumpur, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Balkan ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 30’un üzerinde ülkeden alım heyeti MODEKO’yu ziyaret etti. 50’nin üzerindeki ülkeden ise sektör profesyoneli İzmir Mobilya Fuarı’nı ziyaret etti.

Zincir Kıran Tasarımlar Ezber Bozdu

Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen konforu kaliteyle birleştiren farklı ürünleriyle MODEKO katılımcılarının 2017 mobilya trendini belirlediğini söyledi. İşleyen, "Modern ve konsept sahibi çizgileriyle katılımcılarımız özellikle yabancı yatırımcıların dikkatini çekti. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen alım heyetlerimizi 5 gün süre ile kentimizde ağırladı. Alım heyeti düzeyinde katılım 30 ülkeyi, ferdi katılımda 50 ülkeyi aştı rakamlar fuar raporunda net olarak ortaya çıkacak. Mobilya üreticilerimiz, Kentimizdeki konaklama, ağırlama ve ulaşım sektöründe hizmet veren işletmelerimiz, en önemlisi Ülkemiz kazandı" dedi.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN