HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 26 Aralık 2019

LANSİNOH’DAN ÖRNEK PROJE

Magazinizmir
İzmir’de çevre duyarlılığına farkındalık oluşturmak için düzenlenen kumsal temizliği aktivitesi kurumsal firmalar arasında çok ses getirdi.

Ege Serbest Bölgesi’nde faaliyet gösteren Japon ve Amerikan ortaklı LansinohLaboratories Sağlık Gereçler Tic. Ltd. Şti. firması geçtiğimiz sene Özel Sektör Gönüllüleri Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen “Meslek Lisesi Koçları Programı” aracılığıyla Mazhar Zorlu Anadolu Meslek Lisesi ile birlikte çalışmaya başladı.

Koçluk programında yer alan isimlerden Tedarik Zinciri Müdürü Dilşad GÜLAY, Planlama Uzmanı Özge Can KIRBAŞ; Program devam ederken, öğrencilerde duyarlılık ve farkındalığı arttırmak amacıyla “Sosyal Vatandaşlık” konu başlığı altında yeni bir projeyi hayata geçirdi.

Öğrenciler, firma Genel Müdürü Barbaros KARADAĞ ile Mazhar Zorlu Anadolu Meslek Lisesi Rehber Öğretmeni Sevgi ARIK’ın da katkı ve katılımlarıyla “Çevreye Duyarlı Nesiller” başlığıyla Foça İngiliz Burnu sahilinde, kumsal temizleme etkinliğini gerçekleştirdi.

Programın amacını “daha iyi nesiller yetiştirmek” olarak nitelendiren yöneticiler, Meslek Lisesi Koçları Programı’nın gelecek öğretim yılında da devam edeceğini belirtti ve kumsal temizleme aktivitesini de firma genelinde yaygınlaştıracaklarını kaydetti.

FACEBOOK İLE BAĞLAN