KalDER İzmir Şubesi Değişim Rüzgarı Estirecek

KalDer İzmir Şubesi'nin bu yıl 17'ncisini gerçekleştireceği "Mükemmelliği Arayış Sempozyumu" (MAS) kapsamında 'Vuca: Değişim Dünyası' teması işlenecek; firmalara yol haritası çizilecek.Globalleşen dünyada firmaların sadece ekonomik anlamda değil sosyal ve siyasal değişimlerden de etkilendiğini söyleyen KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ünal, yaşanan karmaşadan ötürü firmaların önünü net göremediğini söyledi.

İzmir Hilton Oteli'nde 01 - 03 Haziran tarihleri arasında 'Vuca: Değişim Dünyası' başlığında düzenlenecek sempozyum, ekonomiye yön veren şirket ve liderleri buluşturacak.

1 Haziran'da başlayacak sempozyum kapsamında 10 çalıştay düzenleneceğini belirten Ünal, “Futurebright Kurucusu Akan Abdullah, Anadolu Üniversitesi'nden Prof. Dr. Yavuz Odabaşı, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Ünlütürk, Enocta CEO'su Ahmet Hançer, DYO Boya Genel Müdürü Serdar Oran, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut, Bosch Fabrika Müdürü İrfan Bayrak, Maxion Jant Genel Müdürü Hakan Ünlü ve pekçok önemli yöneticiyi, konuşmacı olarak ağırlayacağız” diye konuştu.

Rekabet koşullarının tüm sektörleri değişime ittiğini, bunun sonucu olarak da yönetim becerileri ve insan kaynağının öneminin giderek arttığını kaydeden Osman Ünal, MAS kapsamında deneyimlerini paylaşacak sektör yöneticilerinin çıkarımlarının da, katılımcılara yön vereceğini ve rehberlik edeceğini dile getirdi.

Ünal, değişim süreçlerinden eğitim kurumlarının da etkilendiğini ve üniversitelerde yeni ihtiyaçlara ve trendlere cevap verir nitelikte bölümler ve fakülteler açılması gerektiğini de vurguladı.

"Ödül yalnızca bir sonuçtur; önemli olan yaşanan süreçtir" ifadesini kullanan KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ünal sözlerini şöyle sürdürdü: “MAS'ın üçüncü gününde sahiplerini bulacak olan Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü ve Yılın Başarılı Ekibi Ödülü değerlendirmelerinde geçmiş yıllardan edinilen dersler, yaşama geçirilen projeler, oluşturulan ekipler ve uygulama süreçlerinin de göz önünde tutulacağını sözlerine ekledi.

Vuca Dünyası Nedir?

VUCA kavramı, İngilizce volatility (değişken), uncertainty (belirsiz), complexity (karmaşık) ve ambiguity (muğlak) kelimelerinin birleşmesinden oluşuyor. Kavram ilk olarak Soğuk Savaş’ın ardından 1990’ların sonunda içinde yaşadığımız dünyanın büyük bir bir hızla değiştiğini ve bu durumun, doğal olarak liderleri bir dizi zorlukla karşı karşıya getirdiğini kabul ediyor. Ancak bu dünyanın yarattığı zorluklar yalnızca askeri ya da küresel mali krizleri değil, şirketleri ve dolayısıyla da en çok şirket liderlerini ilgilendiriyor. Liderler de benzer bir manzarayla karşı karşıya. Vuca dünyasında, şirketler muğlaklığın ötesini görebilen, neyin başarılması gerektiğini açık bir şekilde karşı tarafa iletebilen liderlere ihtiyaç duyuyor.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER KalDer İzmir Şubesi, Mükemmelliği Arayış Sempozyumu İzmir, İzmir Mükemmelliği Arayış Sempozyumu, İzmir Hilton Oteli, Vuca Değişim Dünyası, Akan Abdullah, Yavuz Odabaşı, Şükrü Ünlütürk, Ahmet Hançer, Serdar Oran, Şerafettin Aşut, İrfan Bayrak, Hakan Ünlü, Osman Ünal, İzmir İş Dünyası, İzmir Etkinlikleri