HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 14 Haziran 2019

İZİKAD, 11. yılını baloyla kutladı

Magazinizmir
İZİKAD’ın 11. yılında Swissôtel’de unutulmaz gece

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) kuruluşunun 11. yılını Swissôtel Büyük Efes İzmir’de kutladı. Geceye İZİKAD üyeleri ile birlikte CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ve TÜRGÖK Başkanı Tülay Yazgan, Yazar Canan Tan ile çok sayıda davetli katıldı.

İZİKAD’ın 11. kuruluş yıldönümünde bir araya gelen İZİKAD üyeleri ve konuklar Gala Pop müzik grubu eşliğinde eğlendiler. İZİKAD’ın kız çocuklarının eğitimi için hayata geçirdiği Gülence’lerin satışı ile yapılan çekilişle üyelere birbirinden güzel hediyeler de verildi. Dolu dolu geçen gecede İZİKAD’ın yeni beş üyesine törenle rozetleri takılırken Genç İZİKAD proje yarışmasında ilk üçe giren genç girişimcilere de ödülleri dağıtıldı. Gecede ayrıca İZİKAD üyelerinin katılımı ile 11. yıl pastası da kesildi.

Gecede konuşan İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, İzmir’de kurulan ilk iş kadını derneği olarak geride kalan 11 yılda pek çok ilke imza attıklarını söyledi. Yüzlerce, binlerce kadının hayatını değiştiren projeleri hayata geçirdiklerini belirten Serter, “Kadının iş dünyasının önemli bir parçası olduğu, kadının birikimi, enerjisi ve potansiyeli olmadan, kadının istihdama katılımı olmadan sürdürülebilir kalkınmanın gerçekleşemeyeceği gerçeğini toplumun gündemine yerleştirmek için tüm üyelerimizle birlikte bıkmadan usanmadan çalıştık çabaladık.Şanslıydıkçünkü kamuyla yürüttüğümüz çalışmalar, çeşitli projelerde bizi destekleyen, birlikte hareket eden, sinerji yarattığımız paydaşlarımız;sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, basınımız, yerel yönetimler, odalar, özel sektör kuruluşları bu yolculukta İZİKAD’ın faaliyetlerinin çok önemli bir parçası oldu” diye konuştu.

İZİKAD’ın projelerini paylaştı

İzmir derneği olarak ulusal ve uluslararası alandaki çalışmalarla ve toplumun gücüyle İZİKAD’ın adının İzmir sınırlarını aştığını anımsatan Serter, üyelere çalışmalara yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti. Üyelerin yaptıkları çalışmalara değinen Serter, “Vazgeçmeyen Kadınlar dediler okullarda başarı öykülerini anlattılar, Kadın Okulu Yaşam Okulu dediler yerel yönetimlerde kadınlara ışık oldular, mentor havuzu oluşturdular. Genç kızlarımızı geleceğe hazırlamak üzere sorumluluk aldılar, yerelde kadın kooperatiflerine destek oldular, pek çok ülkenin iş kadını dernekleriyle network ağı oluşturdular, Finansal Okur Yazarlık eğitimleri ile binin üzerinde kadına ulaştılar. Hibe fonlarından destek alıp projelerimizin hem bütçesini hem de etki alanını büyüttüler, çalıştaylar düzenlediler.İZİKAD’ı WEP’S Kadının Güçlenmesi Prensiplerinin İzmir platformu temsilcisi yaptılar.Global Compact üyesi olarak küresel ilkeler sözleşmesi imzacısı yaptıkları derneğimizi BM’e taşıdılar” dedi.

İZİKAD olarak daha çok kadının çalışması, daha fazla kadının karar mekanizmalarında yer alması ve kadınların toplumsal hayatta daha etkili olabilmeleri için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Serter, “Aslında başka bir dünya mümkün ve o dünyayı kadınlar ve erkekler el ele vererek, birlikte yaratacağız” diye konuştu.

Süha-Anıl Deviren

Huriye Serter

Sertaç Bilir Üsel, Sezen Beyli

Elif Sağdıç

Neşe Can, Belkıs Üner

Gülşin Tıkız, Ayşegül Aran

Simten Livel

Şenay Karasu, Serkan Aydın

Bora-Gamze Torun

Şenol-Ayla Alkan

Nilge Demirtaş

Orhan-Canan Tan

Huriye Serter, Sibel-Murat Durur

Ebru Acar, Özlem Özer

Aylin Suphandağlı

Aylin Suphandağlı,Huriye Serter

Yönetim Kurulu

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN