HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 24 Mart 2017

İtalyan Aperitifinde Buluştular

Magazinizmir
23. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na (MARBLE) 79 firmayla katılan İtalya, sektör temsilcileri ve iş dünyasıyla "İtalyan Aperitifi"nde buluştu.

Wyndham Grand İzmir Özdilek Hotel’de İzmir İtalya Konsolosluğu, İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) ve İtalya Mermer Makineleri Üreticileri Konfederasyonu tarafından, İzmir İtalyan Ticaret Odası’nın desteğiyle düzenlenen gecede işbirliği mesajı verildi. ITA Müdürü Aniello Musella, İtalya açısından mermer makinası ve mermer teknolojisi pazarında Türkiye’nin ilk sırada geldiğini belirterek, iş dünyasına “Birlikte çalışalım” çağrısı yaptı.

İtalya Mermer Makineleri Üreticileri Konfederasyonu Onursal Başkanı Flavio Marabelli ise iki ülkenin doğaltaş sektörünün "en doğal partnerleri" olduğunu belirterek "Bizler güçlerimizi birleştirirsek ve daha çok işbirliği yaparsak, iki ülke olarak daha çok kazanırız. Kapımız sonuna kadar açık" diye konuştu.Konsolos Luigi Iannuzzi de "Sektördeki Türk dostlarımızı İtalyan firmalarına ziyaretlerini bekliyoruz. Bu yalnızca MARBLE ile de sınırlı değil. Ekonomi işbirliğini daha ileriye gitmesi için elimizden geleni yapmaya hazırız" dedi.

İtalyan lezzetlerinin sunulduğu gecede ev sahipleri arasında yer alan İzmir İtalyan Ticaret Odası Başkanı Pietro Alba, doğaltaş sektörünün yanısıra farklı alanlarda da işbirliğine hazır olduklarını ifade etti. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN